ELESTER-PKP i PKP Energetyka rozbijają bank nagród na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2019

ELESTER-PKP i PKP Energetyka rozbijają bank nagród na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2019

02 października 2019 | Źródło: Elester-PKP
PODZIEL SIĘ

Grupa kapitałowa PKP Energetyka w skład której wchodzi innowacyjna firma z sektora kolejowego ELESTER-PKP oraz spółka infrastrukturalna PKP Energetyka  zdominowały uroczystą galę inauguracyjną największych w Polsce targów kolejowych TRAKO. Dzięki współpracy obie spółki osiągnęły uznanie w zdecydowanej większości konkursów targowych. Cztery nagrody są zasługą technicznych rozwiązań i innowacji spółki ELESTER-PKP, natomiast całościowy rekord śrubuje spółka PKP Energetyka z dwiema nagrodami z zakresu zarządzania infrastrukturą i społecznej odpowiedzialności w biznesie.

Fot. Elester-PKP

Komisje konkursowe oceniające prezentowane na targach osiągnięcia techniczne spółek, brały pod uwagę zarówno innowacyjność prezentowanych rozwiązań, jak również ich realny wpływ i znaczenie na rozwój krajowej infrastruktury kolejowej. Właśnie te dwa aspekty pozwoliły sterownikowi CZAT7, zgłoszonemu przez spółkę ELESTER-PKP na zdobycie głównej nagrody w konkursie im. Prof. Jana Podoskiego ogłoszonego przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej w kategorii Infrastruktura zasileniowa i elektroenergetyczna oraz wyróżnienie w głównym konkursie targów kolejowych im. inż. Józefa Nowkuńskiego w obszarze innowacje w dziedzinie infrastruktury. Jury konkursowe doceniło również rozwiązania spółki ELESTER-PKP z zakresu systemów sterowania ruchem kolejowym, nagradzając Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich nowy system sygnalizacji przejazdowej PERUN. Ostatnia statuetka im Prof. Czesława Jaworskiego została przyznana spółce ELESTER-PKP przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP w kategorii Infrastruktura za automatykę kompensacji mocy biernej ARD-CZAT, pozwalającej na eliminację opłat za energie bierną naliczanych w systemach elektroenergetycznych.

Fot. Elester-PKP

Spółka PKP Energetyka SA otrzymała nagrodę główną w konkursie Firma Odpowiedzialna Społecznie za dojrzałe podejście strategiczne do CSR oraz innowacyjne i autorskie projekty dobrych praktyk. Natomiast komisja konkursowa dziennika Rzeczpospolita i serwisu logistyka.rp.pl doceniła innowacyjne rozwiązanie dotyczące zarządzania infrastrukturą, przyznając spółce PKP Energetyka główną nagrodę. 

Zdobycie uznania szerokiego grona ekspertów  w sześciu z siedmiu branżowych konkursów Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO jest rekordowym osiągnieciem jednej grupy kapitałowej.

Dodatkowe informacje o nagrodzonym urządzeniu Sterownik CZAT7

Sterownik CZAT7 jest najczęściej wybieraną automatyką zabezpieczeniową kolejowych i tramwajowych podstacji trakcyjnych w Polsce. Urządzenie to odpowiedzialne jest za proces sterowania zasilaniem sieci trakcyjnej, pozwalając na sprawne i bezpieczne podróżowanie pociągami i tramwajami. Sterownik CZAT7 jest pierwszym urządzeniem zabezpieczeniowym rozdzielnic prądu stałego w kraju z certyfikowana kompatybilnością z normą IEC 61850, dzięki czemu temu możliwe jest wejście energetyki kolejowej w erę cyfrowych obiektów zasilających.

 

Spółka ELESTER-PKP jest liderem technologicznych innowacji sektora kolejowego w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu złożonych systemów sterowania ruchem kolejowym (SRK) oraz automatyki kolejowych i tramwajowych obiektów elektroenergetycznych. Wszystkie urządzenia i systemy spółki stanowią całkowicie polską myśl inżynieryjną a cała produkcja urządzeń odbywa w naszym kraju. Obecnie spółka należy do grupy kapitałowej PKP Energetyka.