Konferencja i Wystawa NAFTA- GAZ -CHEMIA już po raz 17. w Warszawie!

Konferencja i Wystawa NAFTA- GAZ -CHEMIA już po raz 17. w Warszawie!

04 października 2019 | Źródło: Zarząd Targów Warszawskich / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

9 października 2019 r. zapraszamy na siedemnaste, doroczne spotkanie branży naftowej i gazowniczej Nafta-Gaz-Chemia, któremu od trzech ostatnich lat patronuje redakcja Chemia i Biznes.
Partnerami wydarzenia są: STRATEGICZNY PARTNER - PERN S.A., PARTNERZY KONFERENCJI - GAZ-SYSTEM S.A., PKN Orlen S.A., PARTNER SESJI - PGNIG S.A.

Nafta-Gaz-Chemia 2018, Fot. Zarząd Targów Warszawskich
Podczas konferencji poruszone zostaną najważniejsze dla sektora nafty i gazu tematy oraz wytyczane kierunki rozwoju i strategie na kolejny rok.
Kluczowymi tematami, z którymi zmierzą się uczestnicy tegorocznej konferencji będzie przeprowadzenie dużych inwestycji, nowe technologie i rozwój innowacyjności oraz bezpieczeństwo energetyczne, przede wszystkim roli naszego kraju w integracji energetycznej regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Bezpieczeństwu energetycznemu Polski poświęcimy sesję inauguracyjną, którą poprowadzi wybitny ekspert prof. Robert Gwiazdowski. Zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące dywersyfikacji kierunków dostaw gazu, BalticPipe, wpływu elektromobilności na rynek nafty i gazu w Polsce oraz poprawy efektywności energetycznej. Uczestnicy panelu pokuszą się również o odpowiedź na pytanie czy bezpieczeństwo energetyczne musi kosztować?
Z naszymi gośćmi z Ukrainy porozmawiamy o współpracy energetycznej, tak ważnej dla stabilności naszego regionu.

Nowością tegorocznej konferencji będzie, organizowana debata publicystów na temat: „Jaka jest polska polityka energetyczna?”, z udziałem czołowych dziennikarzy, ekspertów rynku energetycznego.

Wspólnie z uczestnikami panelu LNG, przedstawicielami czołowych firm sektora z Polski i zagranicy odpowiemy na pytanie czy LNG można uznać za nową ropę XXI wieku i jak LNG zmieni tradycyjny model biznesu na rynku paliw.

Jednym z ważniejszych pytań na które postaramy się odpowiedzieć, a które zadaje sobie branża paliwowa jest to jak w obecnych warunkach regulacji prawnych zachować konkurencyjność europejskiego, ale i tym samym, polskiego przemysłu rafineryjnego.

Podczas dwóch równoległych sesji zajmiemy się digitalizacją procesów i technologii produkcyjnych, nowymi modelami poszukiwana technologii, sztuczną inteligencją w sektorze energetyczny i wiążącymi się z tym zagrożeniami a może szansami. Do udziału w tych sesjach zapraszamy, oprócz firm od dawna działających w branży, również start-upy z nowymi pomysłami na wdrożenia nowatorskich rozwiązań technologicznych.

Prelegentami konferencji Nafta-Gaz-Chemia są od lat czołowi przedstawiciele sektorów nafty i gazu, decydenci i eksperci rynku nafty i gazu z Polski i zagranicy.
Konferencji , jak co roku, towarzyszy wystawa rozwiązań technologicznych, produktów i usług dla sektorów nafty i gazu.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem prosimy o rejestrację na stronie: https://naftaigaz.ztw.pl/index.php?page=udzial-w-konferencji

Serdecznie zapraszamy do udziału!!!