Wystawa „Noteć Barka Sztuki – wyprawa do źródeł”

Wystawa „Noteć Barka Sztuki – wyprawa do źródeł”

23 października 2019 | Źródło: Koleje Wielkopolskie
PODZIEL SIĘ

Od 28 października w Galerii na Letnim będzie można oglądać wystawę autorską Bogusława Biegowskiego przygotowaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i Koleje Wielkopolskie – bedącą efektem projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego „Noteć Barka Sztuki – wyprawa do źródeł”.

Fot. Koleje Wielkopolskie

Wernisaż i autorskie oprowadzanie po wystawie odbędzie się w Galerii na Letnim w Poznaniu, w poniedziałek 28. października o godz. 17. Wystawa będzie prezentowana w Galerii codziennie, w dniach 28.10.-24.11.2019, w godzinach pracy Dworca Letniego.

Pierwotnym celem realizacji zadania publicznego „Noteć Barka Sztuki – wyprawa do źródeł” było uświadamianie szerszej publiczności unikalnych możliwości i zupełnie nie wykorzystanego kulturowego potencjału wynikającej z unikalnego położenia przy ważnym kiedyś szlaku handlowym, dziś niestety już tylko turystycznym ( Europejski Szlak Wodny E- 70). Specyficzna metoda realizacji działania autora z perspektywy rzeki stanowi naturalną konsekwencję prowadzonej od lat aktywności twórczej w Dolinie Noteci. Podwójne znaczenia drugiej, definiującej, części tytułu tegorocznego działania odnosi się oczywiście przede wszystkim do fizycznego dotarcie do źródła rzeki, oraz drugi ten ważniejszy metaforyczny sens dotyczy praktyki twórczej. Stąd na wystawie znajdzie się kilka zdjęć archiwalnych oraz eksperymenty formalne próbujące pytać o istotę światłoczułości.