Prezes PKP Energetyka członkiem kapituły konkursu „25 under 25”

Prezes PKP Energetyka członkiem kapituły konkursu „25 under 25”

18 listopada 2019 | Źródło: PKP Energetyka
PODZIEL SIĘ

Prezes zarządu PKP Energetyka Wojciech Orzech dołączył do Kapituły konkursu „25 under 25”, organizowanego przez McKinsey&Company oraz Forbes Polska. W kapitule zasiadają wybitni eksperci, liderzy biznesu i naukowcy. Ich zadanie to wyłonienie 25 nieprzeciętnych, utalentowanych i ambitnych osób przed 25. rokiem życia, które chcą zmienić społeczno-gospodarcze oblicze Polski.

Fot.

Energia młodych to źródło nowych pomysłów, które w PKP Energetyka umiejętnie łączone są z wiedzą i umiejętnościami doświadczonych menedżerów, inżynierów czy elektromonterów, którzy stanowią większą część załogi. Pracownicy, którzy tworzą PKP Energetyka od nierzadko 30 i więcej lat, sukcesywnie przekazują swoje umiejętności i etos pracy kolejnemu pokoleniu. Ta transformacja już ma miejsce i jest rozwijająca dla obu stron, dzięki czemu firma staje się coraz bardziej różnorodna. Otwarcie na zmiany i wykorzystanie nowych technologii przez PKP Energetyka przyciąga młodych – 46 proc. pracowników, zatrudnionych w PKP Energetyka w ciągu ostatnich 10 miesięcy, to osoby poniżej 30. roku życia.

- W PKP Energetyka łączymy doświadczenie i wiedzę starszych pracowników z zapałem ludzi młodych. Ich aktywność bardzo mi imponuje. Są pomysłowi i innowacyjni, a realizowane przez nich projekty nowatorskie. Młodzi chcą pracować dla PKP Energetyka, a my chcemy ich zatrudniać i dzięki temu zmieniamy się.  W ostatnich latach przeszliśmy cyfrową transformację, która przygotowała organizację do wyzwań technologicznych i klimatycznych, z którymi mierzy się nasz kraj. Stawiamy na kreatywnych pracowników, którzy będą umieli odnaleźć się w duecie człowiek–maszyna – mówi Wojciech Orzech, prezes zarządu PKP Energetyka.

Konkurs „25 under 25” skierowany jest do osób pełnoletnich, urodzonych w 1994 roku lub później, które płynnie posługują się językiem polskim i aktywnie działają w jednej z 5 kategorii („Biznes”, „Nowe technologie”, „Działalność społeczna”, „Nauka” oraz „Wspieranie różnorodności”). Finalistów konkursu poznamy w pierwszym kwartale 2020 r.

– Z dużym podziwem przyglądaliśmy się uczestnikom pierwszej edycji, którzy z ogromną energią i pasją realizują swoje nietuzinkowe pomysły. W tym roku po raz kolejny rozpoczynamy poszukiwania odważnych młodych osób. Chcielibyśmy, żeby ich talent i ambicja zostały zauważone i docenione – komentuje Marcin Purta, partner zarządzający McKinsey&Company w Polsce oraz wiceprzewodniczący kapituły konkursu.

W kapitule konkursu „25 under 25” zasiada ponad 30 ekspertów, liderów biznesu, przedstawicieli świata nauki, technologii oraz projektów społecznych, którzy na co dzień sami inspirują innych do działania.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie:  www.25under25.pl