Dachser inwestuje 9,5 mln euro w rozbudowę oddziału

Dachser inwestuje 9,5 mln euro w rozbudowę oddziału

28 listopada 2019 | Źródło: Dachser
PODZIEL SIĘ

Dachser, globalny operator logistyczny, rozbudowuje oddział Öhringen na południu Niemiec. Do lata 2020 r. powierzchnia tamtejszego terminala przeładunkowego wzrośnie o 3,5 tys. mkw. Planowane jest także powiększenie części biurowej. Firma zainwestowała w ten projekt około 9,5 mln euro.

Fot. Dachser

Oddział Dachser w Öhringen jest częścią europejskiej sieci operatora od 2012 r. Niemiecki obiekt znajduje się w dogodnej lokalizacji przy autostradzie A6. W 2015 r. nastąpiła jego pierwsza znacząca rozbudowa, w wyniku której dodano magazyn do dotychczasowego terminala przeładunkowego. Nowy obiekt zapewnił klientom w ramach logistyki kontraktowej ponad 15 tys. mkw. oraz około 22 tys. miejsc paletowych.

„Oddanie tego magazynu do użytku było dla nas wówczas dużym krokiem naprzód - w kolejnych latach obsługiwany przez nas tonaż wzrósł o prawie 10% w skali roku. Jest to zatem najwyższy czas, by ponownie rozbudować naszą przestrzeń” – wyjaśnia Marc-Oliver Bohlender, kierownik oddziału Dachser w Öhringen.

W wyniku rozbudowy, obecny terminal przeładunkowy zyska kolejne 3,5 tys. mkw. zajmując łącznie powierzchnię blisko 9 tys. mkw. Wzrośnie także liczba bram – z 38 do 87. Jednocześnie powiększony zostanie budynek biurowy oraz pojawi się 25 nowych miejsc pracy. Obecnie Dachser Öhringen zatrudnia około 230 pracowników, którzy odpowiadają za dostawy towarów do całej Europy. Miesięcznie oddział obsługuje około 57,4 tys. przesyłek, co daje w sumie ponad 302 tys. ton w ciągu roku.