Siemens Mobility dostarczy 7 dodatkowych pociągów Desiro ML dla Alpha Trains

Siemens Mobility dostarczy 7 dodatkowych pociągów Desiro ML dla Alpha Trains

16 grudnia 2019 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Alpha Trains, największa firma leasingowa dla taboru kolejowego w Europie, złożyła zamówienie na siedem pociągów regionalnych Desiro ML od Siemens Mobility. Pojazdy będą obsługiwane przez Ostdeutsche Eisenbahn GmbH (ODEG) na trasach wschodniego wybrzeża morza Bałtyckiego.

Fot. Siemens Mobility

- Alpha Trains zamawia pociągi Desiro ML od wielu lat i jesteśmy szczęśliwi, że ta sprawdzona i niezawodna platforma jest użytkowana również przy tym projekcie – powiedział Thomas Schmidt, dyrektor zarządzający w Alpha Trains Europa GmbH.

- Pociąg Desiro ML to bardzo wydaje i komfortowe pojazdy. Nasi maszyniści również potwierdzają, że pociągi zbudowane są z wykorzystaniem solidnych technologii i przemyślanych rozwiązań w kabinie maszynisty – powiedział Arnulf Schuchmann, dyrektor zarządzający oraz rzecznik w ODEG.

- Dostarczamy naszym klientom pociągi w rekordowym czasie. Jest to możliwe dzięki dużej elastyczności naszej platformy Desiro ML, która pozwala na modyfikacje, dodatki lub np. rezygnacja ze środkowego wagonu, w zależności od wymaganej zdolności przewozowej. Takie rozwiązania skutkują zwiększoną wartością pojazdu w całym cyklu życia – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Rozwiązanie bazujące na pojedynczych członach pociągu Desiro zwiększa zdolności przewozowe pociągu ponieważ, w razie potrzeby, można dodać dodatkowy, środkowy człon do składu. Przewoźnik również zyskuje dzięki optymalnemu rozmieszczeniu miejsc siedzących na całej długości pociągu. Ponad 90% długości pociągu Desiro ML jest przeznaczona do użytku przez pasażerów.

Przewoźnik ODEG świadczy usługi transportowe w imieniu władz federalnych w Berlinie, Branderburgu, Mecklenburgu Zachodnie Pomorze, Saksonii oraz Saksonii-Anhalt. ODEG jest największym prywatnym przewoźnikiem kolejowym we wschodnich Niemczech i działa na 11 liniach, na trasach o długości 1200 kilometrów. Spółka przewozi około 18,2 milionów pasażerów i pokonuje dystans około 11 milionów kilometrów rocznie.