Koleje Dolnośląskie pojadą do Bielawy

Koleje Dolnośląskie pojadą do Bielawy

16 grudnia 2019 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

Od 15 grudnia mieszkańcy Bielawy mogą pociągiem dojechać do Legnicy i Wrocławia. Kolej powraca do miasta po 42 latach. Koleje Dolnośląskie przygotowały specjalną ofertę dla pasażerów, dzięki której bilet „tam i z powrotem” z Bielawy do stolicy Dolnego Śląska będzie kosztował zaledwie 10 zł.

Fot. Koleje Dolnośląskie

Przejęta od PKP PLK linia Dzierżoniów Śląski – Bielawa została reaktywowana dzięki środkom Samorządu Województwa Dolnośląskiego. W niespełna rok od przejęcia linii, za łączną kwotę 15 mln złotych zrewitalizowano 6 km trasy kolejowej, przebudowano cztery przejazdy, na których zamontowano urządzenia sygnalizacyjne oraz zmodernizowano trzy przystanki, które będą służyły pasażerom.

- Chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z nowego połączenia, dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę promocyjną. Do końca roku pasażerowie będą mogli podróżować do Wrocławia jedynie za 10 złotych. – dodał Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, aby skorzystać z promocji „Kolej dla Bielawy”, jest kupienie biletu u drużyny konduktorskiej i rozpoczęcie podróży na stacji Bielawa Zachodnia.

W związku z uruchomieniem nowej trasy Koleje Dolnośląskie wraz z Miastem Bielawa oraz OKiS Wrocław zorganizowały dla mieszkańców wydarzenie muzyczno-teatralne pod nazwą „Kolej dla Bielawy”. W sobotę na peronie stacji Bielawa Zachodnia wystąpił Teatr Prawdziwy, a uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z przejazdu zabytkową drezyną.

W niedzielę, burmistrz Bielawy, Andrzej Hordyj wraz z przedstawicielami samorządu województwa uroczyście świętował otwarcie wyremontowanej linii do Bielawy.

- Na przykładzie Bielawy, pokazujemy, że można skutecznie walczyć z wykluczeniem transportowym w regionie, które trwało latami – powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego. – Mieszkańcy Bielawy zyskują możliwość szybkiej i komfortowej podróży do pracy czy szkoły – dodał Myrda.

Realizowane przez samorząd województwa dolnośląskiego remonty, pozwoliły na uruchomienie przez Koleje Dolnośląskie w 2019 roku połączeń, m.in. do Lubina, Krotoszyna, Głogowa i Bielawy. W sumie województwo przejęło już ponad 20 linii o łącznej długości ponad 400 km.