Wysoki poziom bezpieczeństwa i obsługi szybkich pociągów Pendolino

Wysoki poziom bezpieczeństwa i obsługi szybkich pociągów Pendolino

19 grudnia 2019 | Źródło: Alstom / Knorr-Bremse
PODZIEL SIĘ

Alstom oraz Knorr-Bremse podpisały umowę ramową na wykonywanie usług utrzymaniowych i serwisowych całej floty Pendolino w Polsce

Fot. Alstom

Artur Fryczkowski, prezes Alstom Polska, jednego z największych producentów taboru kolejowego na świecie oraz Jacek Biłas, prezes zarządu Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o., światowego lidera na rynku układów hamulcowych podpisali umowę na dostawy części zamiennych, przeglądy podzespołów hamulcowych oraz kompleksową obsługę serwisową 20 pojazdów Pendolino ED250. W ramach przeglądów przeprowadzane będą czyszczenie, montaż oraz demontaż podzespołów hamulców, wymiana uszczelnień, wymiana lub regeneracja elementów składowych zgodnie z dokumentacją Knorr-Bremse, który jest również pierwszym wykonawcą systemów hamulcowych w Pendolino.

Umowa ramowa została podpisana 18 grudnia 2019 roku i obejmuje okres współpracy przewidziany na 13 lat.

Pociągi Pendolino od samego początku są serwisowane w Warsztacie Utrzymania Technicznego (WUT) prowadzonym przez Alstom. Ten najnowocześniejszy w Europie obiekt, jest zlokalizowany w Olszynce Grochowskiej w Warszawie i zajmuje teren o powierzchni 26 ha. Przeglądami i serwisem pociągów zajmuje się codziennie 116 specjalistów Alstom.

Fot. Marcin Zieliński / Kurier Kolejowy

Pendolino są pierwszymi i jedynymi w Polsce pociągami kolei dużych prędkości. Odznaczają się wyjątkową niezawodnością i dostępnością, wyznaczając nowe standardy jakości na polskiej kolei. Od dnia wprowadzenia do eksploatacji w grudniu 2014 roku pociągi dużych prędkości Avelia Pendolino pokonały już 30 milionów kilometrów, co świadczy o niezawodności składów Pendolino i doskonałej obsłudze serwisowej świadczonej przez Alstom.

Jesteśmy dumni, że wiodący dostawca układów hamulcowych stał się naszym stałym partnerem. Dzięki temu możemy zagwarantować zarówno właścicielowi, jak i użytkownikom Pendolino serwis oraz najwyższą jakość podzespołów, co przekłada się również na bezpieczeństwo. Długoterminowy kontrakt pozwala nam również na obsługę serwisową Pendolino na najwyższym możliwym poziomie przy optymalnych, z góry określonych kosztach.- powiedział Artur Fryczkowski, Prezes Alstom Polska.

Podpisana umowa pomiędzy Alstom i Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska jest dowodem strategicznego partnerstwa obu firm na polskim rynku ukierunkowanego na budowanie kompleksowej serwisowej oferty dla utrzymania pojazdów szynowych, będących w eksploatacji na naszym rynku. Niezawodne funkcjonowanie taboru produkcji Alstom z urządzeniami produkcji Knorr-Bremse eksploatowanego przez PKP Intercity jest celem podstawowym naszych organizacji. Z dumą i satysfakcją podpisywaliśmy tę umowę - posumował Jacek Biłas, prezes zarządu Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o.