Aukcja WOŚP od Metra Warszawskiego

Aukcja WOŚP od Metra Warszawskiego

08 stycznia 2020 | Źródło: Metro Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Metro Warszwskie zaprasza do udziału w aukcji na rzecz 28. Finału Wielkiej OrkiestryŻwiątecznej Pomocy. Licytowana będzie indywidualna wycieczka do Stacji Techniczno  Postojpwej Metra na warszawskich Kabatach.

Fot. Metro Warszawskie

Indywidualna wycieczka do niedostępnej na co dzień Stacji Techniczno Postojowej na Kabatach może być Twoja. Zobaczysz gdzie zjeżdżają pociągi metra po zakończonym kursie, wejdziesz do centrum dowodzenia całym systemem metra w Warszawie oraz spróbujesz swoich sił za sterami symulatora pociągu metra. Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość zabrać ze sobą dwie osoby towarzyszące.i

Hala Serwisowa Stacji Postojowej Kabaty. Fot. Metro Warszawskie

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Pieniądze zbierane podczas przyszłorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Organizatorzy będą się skupiać na sprzęcie niezbędnym w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Będą to m.in.: lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulania, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG i zestawy endoskopowe.
 
Jak podaje na swojej stronie fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Polsce, w 2018 roku na 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tys. operacji. Konieczne są działania, które zwiększą liczbę operacji małoinwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.
 
W zakresie kardiochirurgii dziecięcej, obecnie operacje przeprowadzane są w dziewięciu ośrodkach. Rocznie wykonuje się ok, 2.5 tys. operacji serca u najmłodszych pacjentów. Wymaga to najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego.
 
Operacje neurochirurgiczne u dzieci wykonuje się w siedmiu ośrodkach. W ciągu roku są konieczne u około trzech tysięcy pacjentów. Operacje mózgu u dzieci wymagają wyposażenia sal operacyjnych m.in. w ultranowoczesną nawigację i mikroskopię operacyjną.