Koleje Mazowieckie zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 28. Finał

Koleje Mazowieckie zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 28. Finał

15 stycznia 2020 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

W niedzielę, 12 stycznia, podczas 28. Finału WOŚP Koleje Mazowieckie bezpłatnie woziły wolontariuszy kwestujących na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na tegorocznych aukcjach KM dla WOŚP można wylicytować szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”, przejazd w kabinie maszynisty, dzień w dyspozyturze, a także wyjątkowe przedmioty związane z 15-leciem Spółki.

Fot. Koleje Mazowieckie

- Po raz 15. mogliśmy wspierać Jurka Owsiaka i cały sztab ludzi, którzy kwestowali, tym razem na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Czujemy się dumni z tego, że byliśmy oficjalnym przewoźnikiem finału, tym bardziej że Orkiestra pobiła kolejny rekord deklarowanej na koniec dnia kwoty. Dziękuję wszystkim pracownikom Kolei Mazowieckich za zaangażowanie i zapewnienie bezpiecznej podróży wolontariuszom. Graliśmy, gramy i będziemy grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Fot. koleje Mazowieckie

Na monitorach w pociągach Kolei Mazowieckich można było zobaczyć film promujący 28. Finał WOŚP, a kolejarze w zielonych mundurach pojawili się w transmisji z finałowego studia WOŚP 12 stycznia, o godzinie 23:20 w TVN24. Przez cały dzień w pociągach można było spotkać wolontariuszy.

Jednym ze sposobów wsparcia celu 28. Finału są licytacje dostępne pod adresem: https://aukcje.wosp.org.pl/. Aukcje wciąż trwają, a wśród nich jest siedem niespodzianek od Kolei Mazowieckich. Największym zainteresowaniem cieszą się: szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”, przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu oraz dzień w dyspozyturze KM.

Coroczne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórka publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1750 sztabów w całej Polsce i na świecie oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Efektem 28. Finału WOŚP będzie zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, szczególnie w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii czy neurochirurgii.