Zmiany w składzie zarządu Grupy Kapitałowej PKP Energetyka

Zmiany w składzie zarządu Grupy Kapitałowej PKP Energetyka

04 lutego 2020 | Źródło: PKP Energetyka
PODZIEL SIĘ

Rada Nadzorcza PKP Energetyka powołała Beatę Górniak i Marka Kleszczewskiego do pełnienia funkcji członków zarządu Grupy Kapitałowej PKP Energetyka. Jednocześnie w związku z nowymi wyzwaniami zawodowymi ze spółki odszedł Konrad Tyrajski, który pełnił rolę członka zarządu Grupy od 2015 roku.  Zarząd działa w nowym składzie od 1 lutego 2020 r.

Fot. PKP Energetyka

Przez ostatnie kilka lat zarówno Beata jak i Marek intensywnie pracowali na rzecz rozwoju firmy odpowiadając za kluczowe obszary jej działalności. Mają ogromne doświadczenie i pasję skutecznych liderów. Cieszę się, że dołączają do zarządu – mówi Wojciech Orzech, prezes PKP Energetyka.

Beata Górniak. Fot. PKP Energetyka

Beata Górniak nową funkcje będzie łączyć z dotychczasowym stanowiskiem - Dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.  Pracuje w PKP Energetyka od 2017 roku. Z sukcesem przeprowadziła transformację procesów HR w firmie zatrudniającej obecnie blisko 5000 pracowników. Efektem działań jej zespołu jest przyznanie spółce w 2019 i 2020 roku prestiżowego międzynarodowego certyfikatu Top Employer. Wcześniej zarządzała działami personalnymi i HR w takich przedsiębiorstwach jak: Tauron, Vattenfall, Saint Gobain oraz Tesco. Ekspertka w procesach zarządzania zmianą oraz budowania relacji pracowniczych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ukończyła również Advanced Management Program w ICAN Institute.

Jestem dumna, że podczas transformacji jaką przeszła nasza organizacja wzmocniliśmy autonomię i poczucie wpływu pracowników na firmę. Widzimy to we wskaźniku zaangażowania, które wzrosło z 46% w 2017 do 65% w 2019 roku.  Teraz przed spółką dalszy rozwój i kolejne wyzwania. Jednym z nich jest na pewno wypełnienie luki pokoleniowej, z którą mierzymy się w branży kolejowej. Pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa, wzmacniamy standardy etyczne, cały czas inwestujemy w rozwój
i kompetencje pracowników. Dołączenie do zarządu to  wyraźny sygnał i potwierdzenie, że pracownicy  i ich rola są kluczowi dla działalności firmy - mówi Beata Górniak
.

Marek Kleszczewski. Fot. PKP Energetyka

Marek Kleszczewski jednocześnie z funkcją członka zarządu obejmie stanowisko Dyrektora Oddziału Dystrybucja, kluczowego obszaru biznesowego firmy. Będzie odpowiadał m.in za kontynuację megaprojektu Modernizacja Układów Zasilania kolejowej sieci trakcyjnej (MUZa), wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze dystrybucji, w tym za rozwój Inteligentnego, Zintegrowanego Systemu Zarządzania Energią dla Kolei. Przez ostatnie dwa lata jako dyrektor Oddziału Usługi odpowiadał m .in. za obszar utrzymania sieci trakcyjnej. Efektem działania jego zespołu jest podpisana w ubiegłym roku czteroletnia umowa utrzymaniowa z PKP PLK. Wcześniej pełnił m.in. funkcję wiceprezesa Tauron Dystrybucja i członka zarządu Vattenfall. Jest absolwentem automatyki na Politechnice Śląskiej, uzyskał także tytuł MBA na University of Business Lancashire.

Ponad trzy lata temu, gdy dołączyłem do zespołu PKP Energetyka na początku transformacji spółki, wiedzieliśmy, że energetyka kolejowa musi się zmienić po to, żeby dziś móc zmierzyć się z wyzwaniami jakie stawia przed nami rynek. Najbliższe lata to praca nad ekosystemem zasilania kolei z Odnawialnych Źródeł Energii. Mamy przygotowaną bazę infrastrukturalną, techniczną i cyfrową oraz wsparcie branży kolejowej. To trudne i ambitne zadanie dlatego cieszę się, że w nowej roli będę mógł jeszcze skuteczniej wspierać jego realizację – mówi Marek Kleszczewski.

 

O PKP Energetyka

PKP Energetyka to lider budowy i utrzymania sieci trakcyjnej oraz elektroenergetyki kolejowej w Polsce. Głównym zadaniem spółki jest sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej dla odbiorców trakcyjnych. PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jest spółką prywatną i należy do jednego
z największych funduszy inwestycyjnych na świecie - CVC Capital Partners.

Od kilku lat PKP Energetyka konsekwentnie wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne podnoszące jakość, bezpieczeństwo i efektywność prowadzonej działalności oraz zaangażowanie pracowników. W ciągu ostatnich czterech lat spółka przeszła transformację biznesową inwestując
w cyfryzację, digitalizację i automatyzację. PKP Energetyka specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach dla klientów, pozostając stałym partnerem rozwoju kolei i infrastruktury elektroenergetycznej w Polsce i za granicą. Spółka zatrudnia blisko 5000 osób.