Wsiadanie do pociągu Kolei Uzbeckich bez drukowania biletów elektronicznych

Wsiadanie do pociągu Kolei Uzbeckich bez drukowania biletów elektronicznych

11 marca 2020 | Źródło: Koleje Uzbeckie / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Koleje Uzbeckie poinformowały,że  dla wygody pasażerów, w celu skrócenia czasu na procedury weryfikacyjne podczas wsiadania do pociągów obsługiwanych przez spółkę akcyjną Oztemiryo „lyo ”lovchi, rozpoczęto wprowadzanie nowoczesnych technologii kontroli elektronicznych dokumentów podróży za pomocą specjalnych czytników kodów QR.

 

Fot. Koleje Uzbekistanu

Zakupiony uprzednio sprzęt rozpoczął testy w jednym z pociągów Afrosiyob. Wprowadzenie tej technologii rozszerzy zakres usług bez konieczności odwiedzania kas biletowych. Pasażer, po zakupieniu elektronicznego dokumentu podróży, nie musi drukować go w formacie A4. Teraz wystarczy przedstawić elektroniczny dokument podróży na urządzeniach mobilnych i smartfonach. Personel punktu kontrolnego, a także kierownicy wagonów, za pomocą specjalnych urządzeń, zweryfikują autentyczność elektronicznego dokumentu podróży, po czym pasażer może zająć swoje miejscu w pociągu.

Źródło: https://commons.wikimedia.org

Obecnie, w okresie testowym na stacji kolejowej Taszkient-Centralny dwa czytniki będą używane  w punktach kontrolnych przy wejściu  i dziesięć w jednym z pociągów Afrosiyob. W przyszłości podobne technologie zostaną wprowadzone na wszystkich stacjach w kraju.

Linia kolei dużych prędkości Taszkent - Samarkanda to 344-kilometrowe połączenie kolei dużych prędkości między Taszkentem a Samarkandą, dwoma największymi miastami Uzbekistanu. Trasa przebiega przez cztery prowincje: Taszkent, Sirdaryo, Jizzakh i Samarqand w Uzbekistanie. Pociągi TALGO wyprodukowane w Hiszpani, kursują siedem dni w tygodniu pod marką Afrosiyob.

Źródło: https://commons.wikimedia.org

Testowanie nowej technologii  potrwa do końca marca, a przed uruchomieniem testu JSC „O” ztemiryo „lyo „lovchi ”poinformuje dodatkowo klientów kolei..