Koleje Śląskie: Wstrzymanie kursów przygranicznych

Koleje Śląskie: Wstrzymanie kursów przygranicznych

14 marca 2020 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Koleje Śląskie wstrzymują kursy przygraniczne. Oznacza to, że od dzisiaj (14.03.2020r.) pociągi kursujące do Bohumina będą kończyć swój bieg w Chałupkach.

Fot. Koleje Śląskie

Od 14.03 również pociągi Czeskich Drahów nie wjeżdżają na polska stronę Cieszyna. Zawieszone są także kursy pociągów słowackich do Zwardonia. Według wstępnych ustaleń sytuacja taka ma potrwać 30 dni, możliwe są jednak dalsze zmiany w tym zakresie.

Koleje Śląskie nadal apelują o uzupełnianie tzw. Kart Podróżnych w postaci krótkich ankiet. Ankiety takie można odebrać w kasach Kolei Śląskich oraz u drużyn pokładowych, można ją pobrać również bezpośrednio ze strony internetowej przewoźnika. Uzupełnioną ankietę należy przekazać obsłudze pociągu.

To bardzo ważne, aby poszczególni podróżni uzupełniali ankiety, które pozwalają w przypadku wystąpienia ryzyka zarażenia na szybkie dotarcie do osób potencjalnie narażonych na takie niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że dbamy w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo innych osób podróżujących pociągiem, ale również o własne zdrowie. Wystarczy te kilka minut na uzupełnienie, by zwiększyć bezpieczeństwo nas wszystkich.