Zarząd Prortu Gynia zakupił dwa respiratory dla gdyńskiego szpitala

Zarząd Prortu Gynia zakupił dwa respiratory dla gdyńskiego szpitala

20 marca 2020 | Źródło: Port Gdynia
PODZIEL SIĘ

W walce z niewidzialnym wrogiem potrzebna jest ostrożność, jednomyślność i co najważniejsze wzajemna troska. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie mieszkańców Gdyni, Zarząd Morskiego Portu Gdynia zakupił dwa respiratory, które przekazał do Szpitala Miejskiego im. PCK oraz św. Wincentego a Paulo jako wyraz zaangażowania Spółki w walkę z koronawirusem. W walce z niewidzialnym wrogiem potrzebna jest ostrożność, jednomyślność
i co najważniejsze wzajemna troska. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie mieszkańców Gdyni, Zarząd Morskiego Portu Gdynia zakupił dwa respiratory, które przekazał do Szpitala Miejskiego im. PCK oraz św. Wincentego a Paulo jako wyraz zaangażowania Spółki w walkę z koronawirusem.

Fot. Port Gdynia

Zakupiony sprzęt pozwoli szpitalom wydajniej pracować. Jesteśmy częścią    lokalnej społeczności, dlatego  dokładamy wszelkich starań by wspomóc miejskie placówki medyczne, które pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji, z najwyższą starannością  pełnią służbę w trosce o nasze zdrowie. Jestem pełen podziwu dla postawy wszystkich służb zaangażowanych w walkę z korona wirusem, a w szczególności dla personelu medycznego.”- mówi  Adam Meller- Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

- Na bieżąco monitorujemy sytuacje w szpitalach, jesteśmy w stałym kontakcie z personelem medycznym, na potrzeby szpitali chcemy reagować na bieżąco- dodaje Adam Meller

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być beneficjentem inicjatywy Zarządu Morskiego  Portu Gdynia. Sprzęt ratujący życie, służyć będzie nam przez wiele lat i wesprze nas w obecnej sytuacji. Takie działania są teraz potrzebne, wszyscy musimy działać dla wspólnego dobra- mów Dariusz Nałęcz- wiceprezes Szpitale Pomorskie sp. z o.o.

- Zarząd Morskiego Portu Gdynia wspomaga nas swoimi środkami w postaci sprzętu już od wielu lat. Chciałbym podziękować w imieniu swoim i zarządu szpitala za przekazanie nam dwóch respiratorów. Port Gdynia wspomógł nas sprzętem, który w obecnej sytuacji jest  sprzętem pierwszej potrzeby umożliwiającym nam ratowanie życia pacjentów. 

Port Gdynia sukcesywnie angażuje się w doposażanie naszego szpitala. Otrzymujemy nie tylko sprzęt, ale też różnego rodzaju pomoc w organizacji akcji profilaktycznych czy pomocowych. Port Gdynia reaguje na nasze potrzeby, niejako wczuwając się w rolę szpitala i jako jeden z największych pracodawców w Gdyni wielokrotnie wyprzedza nasze zgłoszenia a sprzęt, którego potrzebujemy, zapewnia nam szybciej, niż zdążymy zgłosić potrzebę – mówi Andrzej Matera- Kierownik Anestezjologii Intensywnej Terapii w Gdyni.