Koleje Mazowieckie: Przedłużamy zmieniony rozkład! Zmiany na linii lotniskowej!

Koleje Mazowieckie: Przedłużamy zmieniony rozkład! Zmiany na linii lotniskowej!

23 marca 2020 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Ze względu na epidemię koronawirusa pociągi Kolei Mazowieckich będą nadal kursować według zmienionego rozkładu jazdy wprowadzonego 18 marca br. W dalszym ciągu także Punkt Rzeczy Znalezionych oraz kasy biletowe funkcjonują w ograniczonym stopniu. Jednocześnie ze względu na brak możliwości wjazdu na stację Warszawa Lotnisko Chopina oraz wyjazdu z tej stacji od dziś pociągi KM i SKM będą dojeżdżały tylko do stacji Warszawa Służewiec.

Fot. Koleje Mazowieckie

Rozkład jazdy od 26 marca do 10 kwietnia br. będzie funkcjonować w dalszym ciągu w zmienionym kształcie. A to oznacza, że rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu.

Część kas biletowych KM pozostanie nadal zamknięta, w związku z tym zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem kanałów bezgotówkowych, np. za pośrednictwem telefonu komórkowego czy przez Internet.

Do odwołania zostaje wprowadzone ograniczenie funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do Punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone.

Przewoźnik przypomina o tzw. strefach 0 wyznaczonych w pociągach. Z uwagi na bezpieczeństwo zarówno  Podróżnych, jak i pracowników KM proszę niekierować się na początek i na koniec składów.

Przypominamy także o możliwości zwrotu biletów. Tutaj znajdą Państwo informację, jak tego dokonać: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/zwroty-biletow-w-zwiazku-z-zagrozeniem-epidemicznym

Ze względu na brak możliwości wjazdu na stację Warszawa Lotnisko Chopina oraz wyjazdu z tej stacji od dziś pociągi KM i SKM będą dojeżdżały tylko do stacji Warszawa Służewiec.

Ograniczenia w kursowaniu pociągów na lotnisko będą obowiązywały w godzinach 16.00 –19.00 w dniach 23 – 29 marca 2020 r.

Na odcinku Warszawa Służewiec – Warszawa Lotnisko Chopina będą jeździły autobusy zastępcze linii Z: Lotnisko Chopina – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – PKP Służewiec (przystanek zlokalizowany na wiadukcie nad linią kolejową).

Ze względu na ograniczenia w godzinach 16.00 –19.00 w dniach 23 – 29 marca 2020 r. wprowadza się następujące zasady honorowania biletów:

  1. Bilety KM (wszystkich rodzajów) ważne będą w:
  • pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec,
  • autobusach linii:
    • 175 na odcinku Lotnisko Chopina – Centrum,
    • 188 na odcinku Lotnisko Chopina – Metro Politechnika,
    • Z na odcinku Lotnisko Chopina – PKP Służewiec – Rondo Unii Europejskiej.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) ważne będą w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec

.