SimKol zmodernizuje Symulator Lokomotywy EU07 w Technikum Transportowym Nr 4 w Sosnowcu

SimKol zmodernizuje Symulator Lokomotywy EU07 w Technikum Transportowym Nr 4 w Sosnowcu

30 marca 2020 | Źródło: SimKol
PODZIEL SIĘ

Firma SimKol sp. z o.o. podpisała umowę z wchodzącym w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Technikum Transportowym nr 4 w Sosnowcu, obejmującą przede wszystkim modernizację zainstalowanego w budynku szkoły Symulatora Lokomotywy EU07, prowadzenie szkoleń dla uczniów klas o profilu Technik Transportu Kolejowego, jak i również bieżącą obsługę serwisową.

Fot. SimKol

Dyrektor CKZiU Pan Jacek Górski oraz Prezes Zarządu SimKol sp. z o.o. Pan Piotr Szot

W zakres modernizacji wchodzi instalacja całkowicie nowego, autorskiego oprogramowania o nazwie SimRail, odzwierciedlającego m.in. scenerie z Katowic do Warszawy przez CMK, z Katowic do Sędziszowa przez Olkusz, a także znaczną część śląskiego węzła kolejowego. Zmianom ulegnie również elektronika obsługująca elementy wyposażenia kabiny z prawdziwej lokomotywy. Szkolenia uczniów będą prowadzone przede wszystkim pod kątem nauki budowy pojazdów szynowych, ich obsługi, zastosowania w praktyce przepisów kolejowych, a także często pomijanej kwestii współpracy na linii maszynista - dyżurny ruchu. W kolejnym etapie wspólnie ze Szkołą planujemy bowiem rozbudowę pracowni zawodowych o wielostanowiskowy symulator pracy dyżurnego ruchu, zintegrowany z Symulatorem Lokomotywy EU07. Nad całością procesu szkolenia będzie czuwać instruktor ze specjalnie zaprojektowanego stanowiska kierowania przebiegiem symulacji. Dzięki rozbudowanym narzędziom będzie miał on możliwość generowania zdarzeń ruchowych, sterowania zwrotnicami oraz semaforami w czasie rzeczywistym, co czyni urządzenie zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów. Szkolenia uczniów będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pracującą zawodowo na kolei.

Jacek Górski - dyrektor CKZiU oraz Piotr Szot prezes zarządu SimKol sp. z o.o.

SimKol sp. z o.o. jest polskim producentem symulatorów oraz oprogramowania szkoleniowego dla branży kolejowej. Zespół tworzą specjaliści od blisko 10 lat związani z transportem szynowym oraz zawodowi programiści, elektronicy i graficy komputerowi. Znaczna część osób zatrudnionych w firmie ma styczność z koleją w codziennych obowiązkach, co sprawia, że podczas realizacji zleceń pamiętają o najdrobniejszych szczegółach. Zdobyte doświadczenie gwarantuje, że produkty SimKol charakteryzuje najwyższa jakość oraz maksymalny poziom realizmu. W portfolio spółki znajdują się projekty symulatorów lokomotyw takich jak DRAGON 2 (w realizacji) dla OTTIMA plus Katowice, czy dla podmiotów takich jak CTL Logistics, czy T-Kol Poznań.