Pierwsze szpitale dostały już wsparcie Budimeksu

Pierwsze szpitale dostały już wsparcie Budimeksu

31 marca 2020 | Źródło: Budimex S.A.
PODZIEL SIĘ

Budimex uruchomił już pierwszą transzę pomocy finansowej z zapowiadanego 1 mln złotych dla szpitali, którą zadeklarował dołączając się do akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”. Jako pierwsze, wsparcie otrzymały szpitale w: Wałbrzychu, Raciborzu i w Warszawie. W tych regionach liczba zarażonych jest obecnie największa. Kolejne placówki otrzymają środki finansowe w najbliższych trzech tygodniach.

Fot. Budimex

Każdy ze szpitali otrzymał środki finansowe w formie bezzwrotnej darowizny na rzecz wsparcia zakupu sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej potrzebnych w walce z  koronawirusem. Pomoc otrzymały już:

  • Szpital Rejonowy im. Dr Józefa Rostka w Raciborzu
  • Specjalistyczny Szpital im. Dr. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu
  • Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie

Wszystkie te placówki są zaangażowane w leczenie pacjentów zakażonych wirusem SARS-Cov-2.  Wkrótce wsparcie otrzymają kolejne szpitale.

Pomoc szpitalom i służbie zdrowia Budimex zapowiedział w drugiej połowie marca. W kolejnych tygodniach wesprzemy kolejne szpitale w innych województwach. Szczególnie tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Będziemy wspierać polskich lekarzy i personel medyczny  – mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimex SA. Szukamy i będziemy szukać na różnych rynkach, wśród różnych producentów środków ochrony – zarówno dla naszych pracowników, jak i dla systemu ochrony zdrowia – dodaje Dariusz Blocher.

W zeszłym tygodniu Budimex zapowiedział, że chce realizować wszystkie budowy przy zachowaniu kompleksowych zasad bezpieczeństwa. W Wałbrzychu Budimex jest generalnym wykonawcą obwodnicy miasta, w Raciborzu kończy właśnie budowę zbiornika przeciwpowodziowego dla górnej Odry. W Warszawie realizuje kilka kontraktów budownictwa mieszkaniowego oraz inwestycje miejskiego MPWIK, energetyczne i lotniskowe.  Spółka już wcześniej wsparła szpital w Raciborzu. W sierpniu 2018 roku stworzyła na oddziale dziecięcym tej placówki Strefę Rodzica, czyli komfortowe miejsce przeznaczone dla rodziców i ich dzieci przebywających w szpitalu.

 

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. W okresie ponad 50 lat istnienia firmy Budimex  zrealizował tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły Budimeksowi zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Firma  stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku Budimex jest notowany na warszawskiej GPW, od 2011 do 2019 roku wchodził w skład indeksu RESPECT, a od września 2019 roku znajduje się w składzie  indeksu WIG-EGS, który zastąpił Respect Index. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FBSerwis.