CEVA Logistics otwiera kolejne oddziały w Azji Południowej

CEVA Logistics otwiera kolejne oddziały w Azji Południowej

31 marca 2020 | Źródło: CEVA Logistics
PODZIEL SIĘ

CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny, specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, frachcie lotniczym, morskim i drogowym - w ramach ekspansji na wschodzących rynkach Azji Południowo-Wschodniej, otworzyła dwa swoje biura w Bangladeszu. Mieszczą się one w Dhace i Chittagong.

Fot. CEVA Logistics

CEVA działa w Bangladeszu od 17 lat. Jednakże do tej pory robiła to poprzez partnera sieciowego, świadczącego usługi logistyczne dla wielu międzynarodowych i lokalnych klientów. Od marca 2020 roku zgodnie ze strategią rozwoju regionalnego, CEVA zdecydowała się na otwarcie własnych biur z pełnym zespołem pracowników, w celu zaspokojenia potrzeb wynikających z rosnącego eksportu w tym regionie świata.

Siedziba główna zlokalizowana w centrum Dhaka jest wspierana przez biuro operacyjne w Chittagong, drugim co do wielkości mieście Bangladeszu i głównej bramie morskiej. Nowe oddziały CEVA będą oferować pełen zakres rozwiązań w zakresie zarządzania transportem ładunków i frachtem, CFS (Container Freight Station), pośrednictwa celnego, zarządzania projektami oraz innymi usługami o wartości dodanej.

Bangladesz, to państwo w Azji Południowej, położone nad Zatoką Bengalską i graniczące z zachodu, północy i wschodu z Indiami, a na południowym wschodzie z Mjanmą. Jest jednym z najgęściej zaludnionych krajów świata i jednym z najszybciej rozwijających się rynków w regionie Azji Południowej.

Bangladesz jest obecnie trzecią co do wielkości gospodarką w Azji Południowej, a według prognoz Banku Światowego jego gospodarka w 2020 r. ma rosnąć najszybciej w regionie. U podstaw tej prognozy leżą solidne ramy makroekonomiczne, stabilność polityczna, realizacja planowanych projektów infrastruktury publicznej oraz trwające reformy mające na celu poprawę otoczenia biznesu.   

"Bangladesz jest strategicznie położony, by wspierać handel z wieloma regionami. Rozwinął dojrzały i stabilny rynek eksportowy z USA, Europą i Chinami. Nasza wizja polega na dodaniu większej wartości i zwiększeniu możliwości usług na tym rynku, w szczególności w uzupełnieniu do rosnących nowych łańcuchów dostaw w elektronice, technologii i ochronie zdrowia. Cieszymy się, że będziemy mogli rozwijać nasze usługi zgodnie z rosnącymi wymogami naszych klientów" - powiedział Russell Pang, Dyrektor Zarządzający Emerging Markets (Bangladesz, Kambodża, Laos i Myanmar) CEVA Logistics.

 


CEVA Logistics jest jednym z największych globalnych operatorów logistycznych na świecie. To również jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Od maja 2019 roku CEVA Logistics jest częścią CMA CGM - 4. na świecie grupy żeglugowej. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług transportowo-logistycznych, od zarządzania frachtem drogowym, morskim i lotniczym, globalnymi łańcuchami dostaw i dystrybucją, aż po rozwiązania w zakresie dedykowanej logistyki kontraktowej w 800 lokalizacjach w ponad 160 krajach. Obsługuje najbardziej wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego. Średnie roczne obroty CEVA Logistics w 2018 r. wyniosły ponad 7,4 mld USD. Firma zarządza magazynami o łącznej powierzchni 9 mln metrów kwadratowych w 750 lokalizacjach na świecie. CEVA zatrudnia ponad  58 tys. pracowników w strukturach 10 regionalnych klastrów i 20 tys. pracowników tymczasowych. W Polsce, CEVA Logistics działa od 1996 roku w ponad 40 lokalizacjach, zatrudniając około 1,7 tys. pracowników. Więcej na www.cevalogistics.com