CHINY RAILWAY Express (CRE) wysyła materiały medyczne do Europy

CHINY RAILWAY Express (CRE) wysyła materiały medyczne do Europy

07 maja 2020 | Źródło: Koleje Chińskie
PODZIEL SIĘ

O 00:15 26 kwietnia pociąg X8003 CRE opuścił stację Putian, Zhengzhou Station Depot of China Railway Zhengzhou Group Co., Ltd. z 619 ton materiałów medycznych na pokładzie. Pociągiem do Polski przewożono 360 000 masek i 10 000 sztuk odzieży ochronnej podarowanej przez rząd prowincji Henan kilku miastom w Europie.

Fot. Koleje Chińskie

Regularna i stabilna eksploatacja pociągów CRE sprzyja transgranicznemu przepływowi towarów i usług, a także wznowieniu pracy i produkcji w przedsiębiorstwach. Może zmniejszyć wpływ epidemii na współpracę w zakresie łańcucha przemysłowego i łańcucha dostaw między Chinami a UE oraz działać jako nowa arteria w transporcie międzynarodowym.

China Railway Zhengzhou Group Co., Ltd. dołożyła wszelkich starań, aby promować regularne i stabilne funkcjonowanie pociągów CRE. Pogłębił strategiczną współpracę w branży kolejowej oraz z innymi gałęziami przemysłu między Chinami i za granicą, a także zapewnił płynne i uporządkowane działanie we wszystkich ogniwach, co dodatkowo pomogło Henanowi przejść z „zaplecza” do „wyżyny otwartości”. Do końca marca pociągi CRE odbyły łącznie 2917 kursów.

Prowincja Henan nawiązała przyjazne stosunki z Lublinem w Polsce, Frankfurtem, Hamburgiem, Stuttgartem, Mannheim i Monachium w Niemczech, a także Manchesterem, Newcastle i Edynburgiem w Zjednoczonym Królestwie na trasie inicjatywy Belt and Road.