Wysokopodłogowe tramwaje Bombardier FLEXITY dopuszczone do sieci w Düsseldorfie

Wysokopodłogowe tramwaje Bombardier FLEXITY dopuszczone do sieci w Düsseldorfie

15 maja 2020 | Źródło: Bombardier Transportation
PODZIEL SIĘ

Bombardier Transportation, globalny dostawca rozwiązań mobilnych, ogłosił wczoraj, że otrzymał zezwolenie na rozpoczęcie eksploatacji tramwajów BOMBARDIER FLEXITY w sieci Düsseldorfu i Duisburga. Oznacza to, że Rheinbahn może teraz zacząć korzystać z tramwajów do obsługi pasażerów w obszarze metropolitalnym Düsseldorfu w Niemczech.

Wysokopoziomowy tramwaj FLEXITY do pracy w sieci Rheinbahn. Fot. Bombardier Transportation

„Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten ważny kamień milowy w zakresie uruchomienia. Wesprze to nasze planowane na ten rok starania o skrócenie cykli tramwajowych w Düsseldorfie. Dzięki nowym pojazdom HF6 dla Rheinbahn oferujemy naszym pasażerom więcej usług i większy komfort. Ściśle współpracujemy z naszym dostawcą Bombardier Transportation, aby zagwarantować, że pozostałe 56 pojazdów uzyska również zezwolenie na obsługę pasażerów tak szybko, jak to możliwe ”- powiedział Michael Richarz, członek zarządu ds. Technologii i operacji w Rheinbahn AG.

Możemy spojrzeć wstecz na długotrwałe i niesamowite konstruktywne partnerstwo z Rheinbahn. Jestem bardzo dumny z tego, że nasze zespoły ciężko pracowały i współpracowały, aby osiągnąć ten ważny kamień milowy. Cieszę się, że te nowoczesne i energooszczędne tramwaje wysokopodłogowe FLEXITY mogą teraz rozpocząć obsługę pasażerów ”- powiedział Michael Fohrer, szef Bombardier Transportation Germany.

„Pasażerowie mogą spodziewać się klimatyzowanych tramwajów z dużymi przejściami i obszernymi strefami wielofunkcyjnymi. Nowe tramwaje są również wyposażone w technologie, które zapewniają mniejsze zużycie energii i niski poziom hałasu - dodał Dirk Wunderlich, dyrektor ds. Sprzedaży i dostaw dla niemieckich miast w Bombardier Transportation.

Bombardier dostarczy łącznie 59 nowo opracowanych tramwajów wysokopodłogowych FLEXITY do Rheinbahn w Düsseldorfie. Około 1 000 tramwajów FLEXITY firmy Bombardier kursuje w 42 niemieckich miastach, a ponad 5 000 tramwajów zostało zamówionych lub już odnosi sukcesy w przychodach w miastach na całym świecie.