Agility organizuje transporty medyczne i specjalne

Agility organizuje transporty medyczne i specjalne

20 maja 2020 | Źródło: Agility Logistics
PODZIEL SIĘ

Agility, czołowy globalny dostawca usług logistycznych i spedycyjnych, angażując się w walkę z pandemią COVID-19, organizuje transporty środków i sprzętu medycznego. W ostatnim czasie, mimo ograniczeń i restrykcji wprowadzanych w różnych krajach na świecie, firma zorganizowała też kolejne transporty specjalne. Wśród przewiezionych ładunków było 41 ton sprzętu medycznego z 5 krajów na Malediwy, 20 lokomotyw z USA do Egiptu, ponad 30-tonowych urządzeń energetycznych z Polski do Indonezji oraz obsługa logistyczna napraw serwisowych 37-tonowych wirników, przewożonych do Polski z elektrowni w Szwecji.

Transport sprzętu medycznego na Malediwy Fot. Agility Logistics

Dostawy sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej

Przy organizacji transportów sprzętu medycznego i artykułów ochrony osobistej Agility współpracuje z klientami, rządami różnych państw i organizacjami charytatywnymi. Jednym z bardziej skomplikowanych logistycznie transportów była dostawa sprzętu medycznego na zlecenie Ministerstwa Zdrowia Malediwów. Agility wspólnie z Chapman Freeborn Airchartering, odpowiadało za dostarczenie 41 ton sprzętu medycznego, w tym tomografów komputerowych i aparatów do rezonansu magnetycznego, przeznaczonych do szpitali na wyspach archipelagu. Największym wyzwaniem, w sytuacji ograniczonej dostępności lotów i przestrzeni ładunkowych w samolotach, było zorganizowanie transportów ponad 287 ładunków z 5 krajów na różnych kontynentach - z USA, Chin, Francji, Japonii i Indii, na lotnisko w Dubaju. Dopiero stąd, po skonsolidowaniu, na pokładzie wyczarterowanego frachtowca Boeing – 747 zostały dostarczone do Male, stolicy Malediwów. Operator dostarczył też m.in. sprzęt laboratoryjny o wartości 14 mln USD do Nowego Jorku oraz 45 ton sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej, w tym masek, rękawic, gogli i respiratorów z Chin do Irlandii.

Transporty specjalne i ponadgabarytowe

Mimo obowiązujących obecnie wielu ograniczeń i restrykcji, Agility, wspierając łańcuchy dostaw klientów, zorganizowało kolejne transporty specjalne i ponadgabarytowe. W marcu dwa oddziały Agility, amerykański i egipski, przygotowały dostawę morską 20 lokomotyw, ważących 2800 ton. W ciągu 25 dni zostały dostarczone z amerykańskiego Norfolk do Aleksandrii w Egipcie.

W ostatnim czasie transporty specjalne ładunków ponadgabarytowych, wymagających niestandardowego podejścia, zorganizował także polski oddział Agility. Wśród nich można wymienić transport morski ważących łącznie ponad 30 ton urządzeń do elektrowni w Indonezji.

- Dostarczanym ładunkiem był ważący ponad 12 - tonowy wirnik o długości 4 m, 15-tonowy stojan o długości 3,5 m oraz różne części zamienne. Ładunek, odebrany we Wrocławiu, po zabezpieczeniu i umieszczeniu w kontenerach, został na kołach przewieziony do portu morskiego w Gdyni i załadowany na statek, płynący do indonezyjskiego portu Surabaya. Odpowiadaliśmy też za zorganizowanie dostawy do elektrowni leżącej ok. 150 km od portu. Tu przeszkodą był kamienny most na jedynej drodze dojazdowej, który mógł nie wytrzymać ciężaru, a my nie mieliśmy żadnej dokumentacji technicznej. W Surabaya cały ładunek został więc przeładowany i umieszczony na 3 wieloosiowych ciężarówkach - wyjaśnia Piotr Klimecki, business development manager, odpowiedzialny za organizację tego transportu.

Do zadań Agility należała kompleksowa organizacja transportu, w tym zabezpieczenie ładunku, sztauowanie w kontenerach morskich, zgodnie z wymogami prawa morskiego i formalności celne oraz Certyfikacja Sztaunku.

Transport wirników z elektrowni w Szwecji. Fot. Agility Logistics

Innych przykładem zorganizowanego w ostatnim czasie transportu specjalnego jest obsługa dostaw serwisowych dwóch 37-tonowych wirników generatorów o długości 11 m, z elektrowni w Szwecji do zakładu produkcyjnego w południowej części Polski. Po zakończeniu naprawy do zadań zespołu Agility będzie organizacja transportu powrotnego.

-- Od początku kryzysu wywołanego pandemią Covid-19 oddziały Agility, które działają w ponad 100 krajach na świecie, zachowały pełną zdolność operacyjną. Mimo licznych restrykcji i zakłóceń w łańcuchach dostaw, jakie wiążą się ze wstrzymaniem połączeń lotniczych czy ograniczeń w ruchu lądowym, postawiliśmy sobie za cel zapewnienie ciągłości obsługi i zagwarantowanie, że przesyłki zostaną dostarczone na czas. Wsparciem jest dla nas globalna sieć i sprawdzeni partnerzy, dzięki którym możemy proponować różne, alternatywne rozwiązania, także wymagające niestandardowego podejścia – podsumowuje Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager, Agility Logistics.

 

Agility na świecie

Agility jest jednym z największych na świecie dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych, liderem w dziedzinie inwestycji w technologie podnoszące wydajność łańcuchów dostaw. Spółka giełdowa o przychodach na poziomie 5,1 mld USD rocznie zatrudnia ponad 26 tys. pracowników w 100 krajach. Pionier na rynkach wschodzących i jeden z największych właścicieli oraz deweloperów obiektów magazynowych i parków przemysłowych na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji. Agility Global Integrated Logistics (GIL), oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne w ramach światowych łańcuchów dostaw, które odpowiadają na potrzeby klientów. Obejmują one spedycję lotniczą, morską, drogową, magazynowanie i dystrybucję oraz obsługę specjalistycznych projektów logistycznych. Spółki zależne Agility (Grupa Infrastructure) świadczą usługi w zakresie logistyki paliw, obsługi lotniskowej, zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, cyfryzacji obsługi celnej oraz zdalnego zarządzania infrastrukturą.

Agility w Polsce

Agility Logistics Sp. z o.o. działa w Polsce od 2008 r., posiada 2 oddziały: w Warszawie, który specjalizuje się we frachcie lotniczym i morskim oraz Wrocławiu, odpowiedzialnym za fracht drogowy, kolejowy oraz usługi logistyki kontraktowej (magazynowanie i dystrybucja). Agility Logistics oferuje klientom kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie spedycji lotniczej, drogowej (FTL, LTL), morskiej (FCL, LCL), kolejowej (Europa – Chiny) i intermodalnej oraz dedykowane i specjalistyczne usługi logistyczne (project cargo, on-board courier). Ofertę firmy wyróżnia indywidualne podejście do klienta, elastyczność oraz sprawna i szybka obsługa. Wysoką jakość usług potwierdzają certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 50001:2011, ISO 14001:2015 i AEO (Upoważnionego Przedsiębiorcy). Portfolio klientów Agility Logistics obejmuje sieciowe i lokalne firmy z różnych branż, w tym motoryzacyjnej, przemysłowej, energetycznej, high-tech, kosmetycznej oraz handlu detalicznego.