Pierwszy pociąg kontenerowy ruszył multimodalnym korytarzem Chiny-Kirgistan-Uzbekistan

Pierwszy pociąg kontenerowy ruszył multimodalnym korytarzem Chiny-Kirgistan-Uzbekistan

09 czerwca 2020 | Źródło: Koleje Uzbeckie / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

5 czerwca 2020 r. w mieście Lanzhou, w prowincji Gansu w Chińskiej Republice Ludowej, odbyła się oficjalna ceremonia wysłania pierwszej przesyłki 25 kontenerów wielkotonażowych multimodalnym szlakiem tranzytowym przez Kirgistan i Uzbekistan do stacji Mary w Turkmenistanie.

Fot. Koleje Uzbeckie

Głównymi operatorami pociągu są chińska firma logistyczna JST Logistics Corporation LTD i firma transportowo - spedycyjna UZBEKTEMIRYULEKSPEDITSIYA UE. Uzbecko-chińskie wspólne przedsiębiorstwo Silk Road International LLC było zaangażowane w transport kontenerrów na naczepach samochodowych  ze stacji kolejowej Kashgar (ChRL) do stacji kolejowej Osz (Kirgistan).

Fot. Koleje Uzbeckie

Jest to efekt aktywnej pracy Temir Yollari SA  (Uzbekistan) mającej na celu rozszerzenie geografii transportu ładunków. Opracowano i zawarto umowy z dużymi firmami logistycznymi i operatorami w sprawie stosowania elastycznych, konkurencyjnych taryf na przewóz ładunków pociągami kontenerowymi na trasach multimodalnych do Chin, krajów Azji i Pacyfiku, Turcji, Europy, Rosji i portów bałtyckich.

Koleje Uzbeckie