Katowice – Kraków już od grudnia pociągami Kolei Śląskich!

Katowice – Kraków już od grudnia pociągami Kolei Śląskich!

22 czerwca 2020 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Koleje Sląskie uruchamiaja regularne połączenia na trasie Katowice-Kraków! Nowa oferta zacznie obowiązywać od 13 grudnia 2020 roku.

Znakomite informacje dla pasażerów przekazali w trakcie konferencji prasowej Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki. Z tej okazji w trasę do Krakowa wyruszył pociąg Powstaniec Śląski. Przejazd był bezpłatny.

Fot. Anna Szczepanowska
„Z usług Kolei Śląskich skorzystało w ubiegłym roku 20 mln pasażerów i śląski przewoźnik cały czas wzbogaca swoją ofertę. Połączenie z Krakowem to doskonała wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy w komfortowych warunkach będą mogli odwiedzić stolicę małopolski, dojechać do pracy, na uczelnię czy odwiedzić bliskich” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Regularne połączenia z Krakowem mają zostać uruchomione wraz z nowym rozkładem jazdy, od 13 grudnia 2020 roku.

Fot. Anna Szepanowska

Połączenie ze stolicą małopolski może potrwać zaledwie 62 minuty, a z obsługą stacji pośrednich 72 minuty.
„Zależy nam na tym, by to połączenie było znacznie szybsze niż dotychczasowa oferta innych przewoźników i wierzę, że kolej stanie się realną alternatywą dla podróży samochodem” – dodaje członek Zarządu Województwa Śląskiego, Beata Białowąs.

Fot. Koleje Śląskie

„To historyczny moment, który pokazuje, że strategia przyjęta przez Województwo Śląskie i Koleje Śląskie jest skuteczna. Uruchamiamy codzienne połączenia z Krakowem i wierzę, że ta oferta spotka się z ogromnym zainteresowaniem pasażerów, o czym może świadczyć fakt, że wszystkie miejsca na dzisiejszy przejazd specjalny rozeszły się w dwie minuty” – mówił prezes Kolei Śląskich, Aleksander Drzewiecki.

Fot. Koleje Sląskie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł PKP S.A. zaprezentowała wizualizację nowego dworca Olsztyn Główny. PKP S.A. zaprezentowała wizualizację nowego dworca Olsztyn Główny.
Następny artykuł Ponad 300 tys. pasażerów skorzystało z usług PKP Intercity w czasie długiego weekendu. Ponad 300 tys. pasażerów skorzystało z usług PKP Intercity w czasie długiego weekendu.