Kolejne przejęcia i strategiczne inwestycje - CEVA Logistics przedstawia plany ekspansji w Afryce

Kolejne przejęcia i strategiczne inwestycje - CEVA Logistics przedstawia plany ekspansji w Afryce

24 czerwca 2020 | Źródło: CEVA Logistics
PODZIEL SIĘ

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, rozpoczął realizację planu dynamicznej ekspansji w Afryce. Dzięki kolejnym przejęciom, strategicznym inwestycjom i rozszerzaniu działalności o nowe kraje firma chce stać się wiodącym graczem na całym afrykańskim rynku usług logistycznych.

Fot. CEVA Logistics

CEVA przyspiesza ekspansję w Afryce Wschodniej i Południowej

CEVA Logistics nabyła pakiet kontrolny AMI Worldwide, znanego afrykańskiego dostawcy usług logistycznych z rozwiniętą siecią oddziałów we Wschodniej i Południowej Afryce oraz ponad 100-letnim doświadczeniem w obsłudze klientów z tego regionu. Dzięki tej transakcji od 1 lipca globalną sieć logistyczną CEVA wzmocnią oddziały AMI Worldwide zlokalizowane w 12 krajach oraz blisko 1 000 pracowników. Będą one stanowić bazę do dalszej ekspansji firmy i kolejnych inwestycji na kontynencie afrykańskim. Celem ma być zapewnienie klientom CEVA dostępu do zintegrowanej sieci logistycznej, ułatwienie przepływu ładunków w Afryce oraz wzmocnienie wymiany handlowej z resztą świata.

CEVA przyłącza CCIS i wzmacnia operacje w kolejnych krajach afrykańskich

Do sieci CEVA w Mali, Burkina Faso i Wybrzeżu Kości Słoniowej dołączą również trzy lokalizacje CMA CGM Inland Services (CCIS). Intermodalna infrastruktura ma stanowić platformę rozwojową usług zarówno na lądzie jak i na morzu. Oprócz wielu rozwiązań związanych z zarządzaniem flotą kontenerową na lądzie, jej oferta obejmuje usługi spedycyjne oraz fracht oceaniczny połączone z usługami o wartości dodanej, takimi jak zarządzanie serwisem „reeferów” (kontenery chłodnicze), załadunek i rozładunek kontenerów, suchy port oraz usługi depotowe.

CEVA wzmacnia też obecność w Mauretanii, gdzie rozpoczęła działalność w ramach obsługi operacyjnej korytarzy tranzytowych. Natomiast utworzona w Etiopii nowa spółka joint venture z MACFAA zostanie przyłączona do sieci CEVA po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

CEVA wyznacza swój cel – bycie liderem rynku w Afryce

Dzięki nowym, strategicznym inwestycjom CEVA znacząco rozszerzy możliwości działalności w Afryce. Oferując pełen zakres usług logistycznych, będzie mogła sprostać oczekiwaniom dynamicznie rozwijających się rynków retail i dóbr konsumpcyjnych. Jednocześnie CEVA zapewni klientom kompleksową obsługę w ramach rozbudowanej globalnej sieci, gwarantując najwyższą jakość usług i wiedzę ekspercką.

Docelowo sieć logistyczna CEVA Logistics w Afryce ma objąć:

  • 41 krajów, gdzie będzie działać 79 oddziałów,
  • 1 300 pracowników,
  • 19 magazynów o łącznej powierzchni 135 tys. mkw.,
  • flotę 1 500 samochodów ciężarowych.

„Na całym kontynencie afrykańskim firmy mają przed sobą duże perspektywy wzrostu. Istotne znaczenie w ich zmaterializowaniu się odgrywają rozwiązania logistyczne, które zapewnią sprawne funkcjonowanie łańcuchów dostaw i przepływów handlowych. Dzięki strategicznym planom ekspansji, CEVA może odegrać kluczową rolę we wspieraniu społeczno-gospodarczego rozwoju kontynentu, oferując klientom pełen zakres dopasowanych i innowacyjnych rozwiązań, połączonych z doświadczeniem oraz doskonałością operacyjną. W taki sposób chcemy stać się wiodącym graczem w tej części świata. Od grudnia 2020 roku CEVA Logistics stanie się jedyną marką reprezentującą wszystkie nasze operacje w Afryce" zapowiada Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics.

Obecnie w Afryce CEVA bezpośrednio obsługuje następujące kraje:

  • Afryka Zachodnia - Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Mauretania
  • Afryka Środkowa - Angola, Demokratyczna Republika Konga
  • Afryka Południowa - Botswana, Malawi, Mozambik, Republika Południowej Afryki, Zambia, Zimbabwe
  • Afryka Wschodnia - Burundi, Dżibuti, Etiopia, Kenia, Rwanda, Tanzania, Uganda