Postepowanie przetargowe na rozbudowę odcinka DK 61 Legionowo – Zegrze ogłoszone

Postepowanie przetargowe na rozbudowę odcinka DK 61 Legionowo – Zegrze ogłoszone

29 czerwca 2020 | Źródło: Ministerstwo Infrastruktury / GDDKiA
PODZIEL SIĘ

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie przetargowe na projekt i rozbudowę drogi krajowej nr 61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem.

Fot. GDDKiA

Dwie jezdnie

Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km odcinka istniejącej DK61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu przyległego do trasy. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podpisanie umowy z wykonawcą prac jest planowane w I kwartale 2021 r. Prace budowlane będą prowadzone w latach 2022-2024.

Źródło: GDDKiA

- Sukcesywnie kierujemy do realizacji kolejne inwestycje, dzięki czemu kierowcy mogą korzystać z komfortowych i bezpiecznych dróg. Rozbudowa DK61 na odcinku Legionowo - Zegrze zlikwiduje wąskie gardło na trasie z Warszawy w kierunku Pułtuska i Ostrołęki, z której korzysta wielu kierowców, w tym w ruchu tranzytowym - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Rozbudowa DK61

Od 2006 roku trwają prace związane z rozbudową DK61 od granicy z Warszawą w kierunku Ostrołęki.

Pierwszym zadaniem była budowa obwodnicy Jabłonny, która została oddana do ruchu w 2008 r.

Kolejne trzy inwestycje to rozbudowa przejścia przez Legionowo. Prace zostały rozpoczęte od budowy wiaduktu nad torami PKP oraz dojazdów do niego. Kolejnym etapem była rozbudowa DK61 od końca obwodnicy Jabłonny do wiaduktu. Oba zadania zostały zakończone w 2010 r. Obecnie w realizacji jest trzeci etap, od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską w Stanisławowie Drugim. Planowany termin zakończenia robót to koniec maja 2021 r.

Druga jezdnia na odcinku pomiędzy Zegrzem a Serockiem została dobudowana w latach 2007-2008, a od 2011 roku Serock omijamy obwodnicą.