Pociąg samochodowy i pociąg regionalny zderzyły się ze sobą w tunelu Stephan-Holzer w Szwajcarii.

Pociąg samochodowy i pociąg regionalny zderzyły się ze sobą w tunelu Stephan-Holzer w Szwajcarii.

03 lipca 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Rano w piątek 3 lipca dwa pociągi Matterhorn Gotthard Railway zderzyły się w pobliżu Oberwald w Szwajcarii. Jedenaście osób zostało rannych. Kolizja miała miejsce około  godziny 10.10. w tunelu Stephana- Holzera.

Źródło: Matterhorn Gotthard Bahn

Z niewiadomych przyczyn, które nie zostały jeszcze wyjaśnione, pociąg samochodowy jadący z Oberwald w kierunku Realp wjechał w prawy bok pociągu regionalnego jadącego z Andermatt (UR) w kierunku Oberwald.

Siedem osób rannych, które odniosły niewielkie obrażenia zostało objetych opieką personelu medycznego na miejscu, trzy osoby przewieziono karetkami do szpitala w Visp, gdzie zostały hospitalizowane. Pracownik MG Bahn został przetransportowany helikopterem do szpitala w Sion. Ranni to obywatele Szwajcarii pochodzący z różnych kantonów.

Jak informują lokalne media DB Autozug  był zestawiony z  lokomotywy i dziewięciu wagonów i był załadowany około 15 pojazdami. Pociągiem regionalnym składającym się z lokomotywy i pięciu wagonów podróżowało około 30 pasażerów. Karoseria  jednego z wagonów pasażerskich została rozerwana.

Źródło: Matterhorn Gotthard Bahn

W wyniku wypadku Matterhorn Gotthard Bahn między Ulrichen i Realp został zamknięty. Linia pozostanie zamknięta co najmniej do późnego wieczoru w piątek.  Wprowadzona została zastepcza komunikacja autobusowa, która wydłużała czas podróży między Brig i Andermatt o około 60 minut.

Prokurator i szwajcarska agencja śledcza ds. bezpieczesństwa (SUST) wszczęli dochodzenie mające na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku. W akcji ratunkowej brały udział siły policji, straży pożarnej, organizacji ratowniczej  kantonu VALAIS,  pogotowia ratunkowego, obrony cywilnej i lotniczego pogotowia.