Zderzenie dwóch pociągów regionalnych w Czechach - aktualizacja

Zderzenie dwóch pociągów regionalnych w Czechach - aktualizacja

08 lipca 2020 | Źródło: zdopravy.cz / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Jak informowaliśmy  wczoraj (07.07) po południu doszło do katastrofy kolejowej w północno-zachodnich Czechach. Dwa pociągi pasażerskie kolei czeskiej zderzyły się na odcinku Nové Hamry - Pernink. Pociąg jadący do Karlowych Warów, który zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem z przeciwnego kierunku, miał pozostać na stacji Pernink. Według Inspektoratu Kolejnictwa (DI) wynika to z zapisów rozmów między maszynistami a dyspozytorem, powiedział generalny inspektor DI Jan Kučera.

 

Fot. Railpage.net

Według Kučery śledczy słuchali nagranych rozmów między maszynistami a dyspozytorem prowadzącym. „Okazało się, że pociąg jadący do Karlowych Warów miał czekać na nadjeżdżający pociąg pasażerski na stacji Pernink. Tak się nie stało ”- powiedział Kučera.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypadek miał miejsce we wtorek po południu między Novym Hamrym a Pernink. Pociąg pasażerski z Karlowych Warów do Johanngeorgenstadt w Niemczech zderzył się z pociągiem pasażerskim nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku. Kolizja zniszczyła obie kabiny. Według danych Inspektoratu Kolejowego w obu pociągach podróżowały 33 osoby, w tym personel. Dwie osoby zginęły, dziewięć zostało poważnie i średnio rannych. 15 osób zostało lekko rannych, a siedmiu osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku pod zarzutem popełnienia przestępstwa ogólnego zagrożenia  i w związku z tym zatrzymała jednego z maszynistów. Inspektorat kolejowy oszacował wstępne szkody na 20 milionów koron. Dziś rano wznowiono ruch na torze.

Fot. Railpage.net