Spółka LOTOS Kolej rozpoczęła przewozy paliwa do Czech

Spółka LOTOS Kolej rozpoczęła przewozy paliwa do Czech

21 lipca 2020 | Źródło: Lotos Kolej
PODZIEL SIĘ

LOTOS Kolej, licencjonowany przewoźnik w Polsce, Niemczech i Czechach, rozpoczął przewozy diesela do naszych południowych sąsiadów. Spółka odpowiada na zapotrzebowanie na polskie paliwo ze strony partnera z Czech

Fot. Lotos Kolej

Przewozy diesela z bocznicy w Gdańsku do miejscowości Sedlnice w Czechach są możliwe dzięki Certyfikatowi Bezpieczeństwa wydanemu przez czeski organ nadzorczy – Drážní Úřad. Na mocy certyfikatu, spółka nie musi korzystać z zagranicznych podwykonawców, co przede wszystkim optymalizuje koszty i czas wykonywanych przewozów.

– Rozszerzenie działalności na trzy państwa to szansa dla LOTOS Kolej zarówno na zwiększenie portfela zamówień i optymalizację kosztów przewozów. Liczymy na konsekwentny rozwój działalności również w Czechach, czego dowodem jest przewóz pociągu na zlecenie klienta – powiedział Jaromir Falandysz, wiceprezes Zarządu LOTOS Kolej.

Pierwszy pociąg na linii Gdańsk Olszynka – Sedlnice miał 22 wagony i liczył 1 200 ton paliwa B0. Po minięciu przejścia granicznego w Chałupkach prowadzony przez lokomotywę LOTOS Kolej skład dojechał do stacji Studenka. Następnie ładunek został podstawiony na bocznicę w Sedlnicach, zgodnie ze zleceniem czeskiego partnera.