Janusz Piechociński zaprasza do udziału w VIII Edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020

Janusz Piechociński zaprasza do udziału w VIII Edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020

21 lipca 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W dniach 20-21 sierpnia 2020 roku w Gdyni odbędzie się VIII edycja Forum Transportu Intermodalnego -największe i najważniejsze wydarzenie branży TSL w Polsce. W tym wydarzeniu w rożnych rolach uczestniczę od samego początku. Od kilku lat mam tam prezentację i wprowadzenia do paneli dyskusyjnych. Z satysfakcją zapraszam na tegoroczny, który odbędzie się pierwszego dnia Forum: Branża Transport-Spedycja-Logistyka w dobie światowej pandemii koronawirusa COVID-19

Janusz Piechociński na Frachcie 2017. Fot. Archiwum KK

W porozumieniu z organizatorami Frachtu zaprosiłem do panelu dyskusyjnego przedstawicieli rządu, prezesów polskich Portów w Gdańsku i Gdyni, liderów polskiego i azjatyckiego sektora TSL, przedstawicieli e-commerce. Fracht to spotkanie profesjonalnych przedstawicieli firm, którzy nie tylko potrafią rywalizować ale i otwarcie rozmawiać i dyskutować, znajdować to co wartościowe, wspólne i optymistyczne w niełatwych przecież realiach 2020 roku.

 Moja przygoda z sektorem transportu i logistyki profesjonalnie zaczęła się w 2001 roku kiedy zostałem Przewodniczącym Sejmowej Komisji Infrastruktury. To właśnie w latach 2001-2005 rodziła się polska logistyka dostosowująca się do nowych realiów Polski w UE, skokowej internacjonalizacji naszych kierunków eksportu i importu. W okresie 2005-2007 pracując w Zespole Doradców Gospodarczych TOR kierowałem zespołem redakcyjnym Masterplanu dla polskiej kolei. Podobnie w latach 2007-2012 tym razem w roli wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury pracowałem wspólnie z polska logistyką i transportem.

Od grudnia 2012 tym razem w roli wicepremiera i ministra gospodarki miałem zaszczyt budować rządowe programy inwestycyjne i sektorowe programy rozwoju. Od początków 2016 w działalności zawodowej i społecznej skoncentrowałem się na wspieraniu polskich firm na pozaeuropejskich rynkach a w Izbie Przemysłowo-Handlowej Polska Azja uruchomiliśmy razem z diaspora azjatyckich przedsiębiorców w Polsce i Europie Centralnej dwa Projekty: Centrum Polska Azja i Centrum Jedwabnego Szlaku. Chcemy to także pokazać naszym Przyjaciołom i Partnerom.

Wtedy i dziś ważne i potrzebna jest otwarta i z szacunkiem dla Partnerów analiza i dyskusja co i jak robić aby lepiej wykorzystać polski potencjał naszej gospodarki i miejsca na transportowej mapie świata i Europy. Dziękuję za możliwość kolejnego spotkania sprawdzonym partnerom

Organizatorami VIII edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020 są:  Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Partnerem merytorycznym Forum jest Izba Przemysłowo - Handlowa Polska - Azja.

Patronat Honorowy nad VIII edycją Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020 objęli:  Minister Infrastruktury oraz Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. 

Informacje związane z Forum i rejestracja uczestników: http://www.forum-fracht.pl/