Symulatory SIM FACTOR dla KOLPREM

Symulatory SIM FACTOR dla KOLPREM

22 lipca 2020 | Źródło: SIM FACTOR
PODZIEL SIĘ

W czerwcu br. SIM Factor Sp. z o.o. oraz KOLPREM Sp. z o.o. (grupa kapitałowa ArcelorMittal) podpisały umowę na budowę dwóch symulatorów kolejowych.

Fot. SIM FACTOR

W KOLPREM powstanie nowy ośrodek szkolenia maszynistów SIM Factor dostarczy na potrzeby tego ośrodka dwa symulatory lokomotyw typu SMART. Będą to dedykowane rozwiązania symulacyjne, obejmujące oryginalny pulpit lokomotywy 6DG wraz z pilotem zdalnego sterowania, a także symulator w standardzie UIC-612 z możliwością uruchomienia wirtualnych pojazdów o zachowaniu trakcyjnym i standardzie obsługi HMI m.in. DRAGON czy VECTRON. Symulator w standardzie UIC będzie dodatkowo wyposażony w ETCS oraz dedykowane szlaki ETCS poziomu 2.

W ramach umowy KOLPREM uzyska dostęp do pełnego oprogramowania SIM Factor wraz z bazą tras kolejowych obejmującą ponad 1500 km szlaków a także dedykowaną sieć torów stacji STALOWNIA na terenie bocznicy ArcelorMittal Poland.

Instalacja obejmuje dwa symulatory typu SMART z pełnowymiarowymi pulpitami maszynisty, pojedyncze stanowisko instruktora z możliwością sterowania symulacją na obu stanowiskach szkoleniowych jednocześnie.

Ośrodek szkoleniowy z symulatorami to kolejny krok Kolprem w drodze do wyeliminowania zdarzeń i wypadków kolejowych oraz podniesienia poziomu kwalifikacji maszynistów prowadzących pociągi na szlakach kolejowych oraz na bocznicach.

Uruchomienie symulatorów nastąpi w pierwszej połowie września 2020 roku, ośrodek KOLPREM będzie zlokalizowany w Dąbrowie Górniczej na terenie ArcelorMittal Poland.