Komisja Europejska zgadza się na przejęcie przez Alstom firmy Bombardier Transportation

Komisja Europejska zgadza się na przejęcie przez Alstom firmy Bombardier Transportation

02 sierpnia 2020 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom i Bombardier z zadowoleniem przyjmują decyzję Komisji Europejskiej (KE) o warunkowej akceptacji planowanego nabycia firmy Bombardier Transportation przez Alstom.

Fot. Alstom

Zgoda Komisji na transakcję jest uwarunkowana proponowanymi zobowiązaniami, które obejmują:

  • Przeniesienie wkładu Bombardier Transportation w bardzo szybki pociąg V300 ZEFIRO oraz ofertę licencji IP na Hitachi dla pociągu opracowanego wspólnie przez Hitachi i Bombardier Transportation do wykorzystania w przyszłych przetargach na bardzo dużą prędkość w Wielkiej Brytanii
  • Zbycie Alstom Coradia Polyvalent i zakładu produkcyjnego Reichshoffen we Francji
  • Zbycie platformy Bombardier TALENT 3 i dedykowanych linii produkcyjnych zlokalizowanych w zakładzie Hennigsdorf w Niemczech
  • Zapewnienie dostępu do niektórych interfejsów i produktów dla części pokładowych urządzeń sygnalizacyjnych Bombardier Transportation i systemów zarządzania sterowaniem pociągiem (TCMS)

Zbycie będzie zgodne ze wszystkimi obowiązującymi procesami społecznymi i konsultacjami z organami przedstawicieli pracowników.

Transakcja podlega dalszym zatwierdzeniom regulacyjnym w kilku innych jurysdykcjach i zwyczajowym warunkom zamknięcia. Zamknięcie akwizycji planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku.