Koleje Białoruskie w lipcu 2020 r. zwiększyły natężenie ruchu kontenerowego 1,5 raza

Koleje Białoruskie w lipcu 2020 r. zwiększyły natężenie ruchu kontenerowego 1,5 raza

25 sierpnia 2020 | Źródło: Koleje Białoruskie
PODZIEL SIĘ

W lipcu 2020 r.całkowity ruch kontenerowy na Kolejach Białoruskich wzrósł 1,5-krotnie w stosunku do tego samego okresu w 2019 r. i wyniósł 93,1 tys. kontenerów w TEU.

Fot. Koleje Białoruskie

Dodatnią dynamikę ruchu kontenerowego zapewniały również Koleje Białoruskie w okresie styczeń - lipiec 2020 roku. Łączny wolumen tego ruchu wzrósł 1,3-krotnie w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku i wyniósł 511,8 tys. kontenerów w TEU. Eksport produktów przedsiębiorstw Republiki Białorusi w załadowanych kontenerach na zagraniczne rynki zbytu wzrósł 1,2-krotnie.

Kierunki przewozów kontenerowych Kolei Białoruskich. Źródło: Koleje Białoruskie

Strategicznym kierunkiem dla kolei jest rozwój tranzytowego ruchu kontenerowego na trasie Chiny - Europa - Chiny. I tak w lipcu 2020 r. przewieziono tranzytem przez Republikę Białorusi w ruchu Chiny-Europa-Chiny 50,3 tys. kontenerów w TEU, czyli 1,7 razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wolumen przewozów w okresie styczeń-lipiec wzrósł 1,5-krotnie w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku i wyniósł 270,4 tys. Kontenerów w TEU.

Terminal Brześć Północny. Fot. Koleje Białoruskie

W 2020 roku prowadzone są działania nad zwiększeniem wolumenu dostaw eksportowych białoruskich towarów do Chin. Koleje Białoruskie wraz z zainteresowanymi przedsiębiorstwami republiki rozwijają projekty w zakresie dostaw  drewna, mięsa i nabiału oraz innych poszukiwanych na rynku chińskim produktów.