Element wiaduktu kolejowego na torach wstrzymał ruch pociągów na CMK (aktualizacja)

Element wiaduktu kolejowego na torach wstrzymał ruch pociągów na CMK (aktualizacja)

02 września 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy, PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dzisiaj w godzinach porannych na tory Centralnej Magistrali Kolejowej spadł element wiaduktu drogowego, który uszkodził sieć trakcyjną. Ruch pociągów na szlaku Pilichowice - Olszamowice został wstrzymany.

Fot. PKP PLK

Na miejscu działa zespół techniczny, który usuwa uszkodzenia. Pociągi kierowane są trasami zmienionymi przez Tomaszów Mazowiecki, Koluszki, Częstochowę lub Częstochowę - Koniecpol. PKP Inercity uruchomiło zastępczą komunikację autobusową na trasie Opoczno Płd - Włoszczowa Płn. Podróżni w pociągach są informowani o aktualnej komunikacji i ewentualnych opóźnieniach pociągów. 

Przywrócony ruch pociągów na CMK

Przed godz. 13.00 przywrócony został ruch pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej. Przejazd pociągów wstrzymało uszkodzenie sieci spowodowane przez element, który spadł z wiaduktu drogowego. Pociągi wracają na swoje trasy, sytuacja na torach będzie się normalizować. Czasowo składy były kierowane zmienionymi trasami. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji, zmianach w komunikacji i ewentualnych opóźnieniach pociągów.