Tragedia na przejeździe kolejowym w Lubuskiem.

Tragedia na przejeździe kolejowym w Lubuskiem.

04 września 2020 | Źródło: gorzowianin.com
PODZIEL SIĘ

Jak poinformował portal gorzowianin.com do trategii doszło wczesnym popołudniem około godz. 13.30. na przejeździe kolejowym w miejscowości Białcz. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod pociąg TLK "Bory Tucholskie" jadący z Gorzowa do Kostrzyna nad Odrą. 

Fot. gorzowianin.com

- Kierujący samochodem osobowym zginął na miejscu – powiedział Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej. Ruch kolejowy na trasie Gorzów – Kostrzyn został wstrzymany. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Fot. gorzowianin.com

Po tym, jak pociąg uderzył w volkswagena, pojazd był pchany przez kilkaset metrów po torach i zatrzymał się dopiero około 400 metrów od przejazdu kolejowego. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym gdzie zainstalowana jest sygnalizacja świetlna oraz ustawiony znak stop. Jak poinformowały służby, w momencie wypadku sygnalizacja świetlna działała prawidłowo.

Fot. gorzowianin.com

W pociągu podróżowało około 30 pasażerów. Na szczęście nikomu z nich nic się nie stało. Również maszynista nie ucierpiał w tym zdarzeniu. 

29 letni mężczyzna który zginął w wypadku, to policjant z ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.