Kartą lub BLIKiem zapłaci podróżny w pociągach Kolei Śląskich! A od grudnia połączenie z Krakowem

Kartą lub BLIKiem zapłaci podróżny w pociągach Kolei Śląskich! A od grudnia połączenie z Krakowem

09 września 2020 | Źródło: Koleje Śląskie / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Drużyny konduktorskie spółki Koleje Śląskie zostały wyposażone w terminale płatnicze! W związku z tym, zacznie działać zapowiadana od pewnego czasu możliwość płacenia za bilety kartą.

Fot. Kurier Kolejowy

Koleje Śląskie to nowoczesne i komfortowe pociągi, w których od teraz za bilety będzie można płacić wirtualnie! Drużyny konduktorskie śląskiego przewoźnika zostały wyposażone w blisko 300 terminali płatniczych.

Co najważniejsze płacić będzie można nie tylko kartą. Będzie również możliwość opłacenia kwoty biletu za pomocą transakcji BLIK. Wystarczy tylko podać specjalnie wygenerowany 6-cio cyfrowy kod konduktorowi, a później potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku.

W terminale będą wyposażone wszystkie drużyny konduktorskie na wszystkich liniach Kolei Śląskich. Urządzenie z powodzeniem przeszło fazę testów. Nie powinny również występować problemy z zasięgiem. Terminale są wyposażone w specjalny system, który łączy się z internetem za pomocą dwóch kart SIM.

Co najważniejsze, za pomocą terminala będzie można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie będzie tak zwanej kwoty minimalnej, od której dopiero można płacić kartą. Każda kwota będzie akceptowana.

Koleje Śląskie to nowoczesny przewoźnik, któremu zależy na komforcie pasażerów. Nowe terminale to kolejny krok w rozwoju spółki. Trzeba przyznać, że śląski przewoźnik cały czas monitoruje i wprowadza innowacyjne rozwiązania również w kwestii bezpieczeństwa. Szczególnie w trudnym czasie z jakim mamy do czynienia w dobie koronawirusa, wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań, które podróżowanie czynią jeszcze bezpieczniejszym. Pociągi są czyszczone specjalnymi urządzeniami wytwarzającymi suchą parę o bardzo wysokiej temperaturze, a na newralgiczne elementy w składzie położona jest specjalna tytanowa powłoka. By ograniczyć do minimum możliwość dotykania przez wiele osób tych samych przedmiotów, drzwi w pociągach otwierają się automatycznie. Nie ma potrzeby naciskania specjalnych przycisków – wskazuje Aleksander Drzewiecki Prezes Zarządu.

O wprowadzeniu mobilnej płatności w pociągach Kolei Śląskich poinformowano w trakcie konferencji prasowej z udziałem Jakuba Chełstowskiego - Marszałka Województwa Sląskiego i Aleksandra Drzewieckiego - Prezesa Kolei Śląskich, która miała miejsce dzisiaj na dworcu głównym w Katowicach. Koleje Śląskie ponadto zapowiedziały, że od grudnia ruszy nowe połączenie kolejowe Katowice - Kraków. Najszybszy pociąg dowiezie pasażerów z Katowic do Krakowa w 62 minuty.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Będą nowoczesne i przyjazne dla podróżnych - nowe dworce w Biadolinach Szlacheckich i Sterkowcu Będą nowoczesne i przyjazne dla podróżnych - nowe dworce w Biadolinach Szlacheckich i Sterkowcu
Następny artykuł Port Gdynia powiększa zaplecze logistyczne Port Gdynia powiększa zaplecze logistyczne