Jesteśmy częścią polskiej gospodarki i chcemy aby się także w wyniku naszych działań rozwijała

Jesteśmy częścią polskiej gospodarki i chcemy aby się także w wyniku naszych działań rozwijała

10 września 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W dniach 20-21 sierpnia 2020 roku w Gdyni miała miejsce VIII edycja Forum Transportu Intermodalnego Fracht 2020 - największe i najważniejsze wydarzenie branży TSL w Polsce. W panelu dyskusyjnym  Branża Transport-Spedycja-Logistyka w dobie światowej pandemii koronawirusa COVID-19 wziął udział Pan Han Baohua, Dyrektor Generalny GD Poland - największego w Unii Europejskiej  chińskiego Tradycyjnego Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej ( „pierwszy  chiński przystanek  w  EU na trasie JEDEN PAS JEDEN SZLAK”).

Kurier Kolejowy

W oparciu o wiedzę i  doświadczenie, nabyte  w UE i w Polsce kompetencje chcemy zbudować sprawny system nawiązywania biznesowych kontaktów, zapewnić pełną informację, wsparcie eksperckie , prawne i finansowe. Podnieść skuteczność relacji i ich wiarygodność w weryfikacji ofert i partnerów - powiedział  Han Baohua, Dyrektor Generalny GD Poland.

Centrum Handlowe w Wolce Kosowskiej jest wiodącym rynkiem hurtowym towarów azjatyckich w UE położonym na ok. 40 hektarach powierzchni, o powierzchni zabudowy ok. 150 000 m 2.  Łączna wartość inwestycji ponad 200 mln USD, 1000 najemców,  10-15 tysięcy kupców z Europy dziennie. Pod inwestycje zarezerwowano 8 ha ( w tym na 2 hale eksportowe polskich produktów ).

Han Baohua jest inicjatorem budowy w oparciu o współpracę polskich firm z firmami diaspory azjatyckiej w Europie Centralnej, Centrum Polska Azja – „azjatyckiego miasta biznesu” na bazie 7 Centrów Handlowych kapitału azjatyckiego na Mazowszu i firm polskich zainteresowanych ekspansją gospodarczą do Krajów Azji. Pełni  funkcję Prezesa Chińsko-Polskiej Izby Gospodarczej, od 30 lat funkcjonuje w firmach kapitału chińskiego w Europie. Ma za sobą ponad 25 lat praktycznych doświadczeń biznesowych w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Dyrektora Han Baohua w trakcie Forum Transportu Intermodalnego FRACHT, w którym odpowiada na pytania:

  • Jak zmiany w handlu wpłynęły na funkcjonowanie łańcuchów logistycznych Azja –Europa?
  • Co zrobić aby skutecznie w nowej rzeczywistości zacząć handel z Azją ?
  • Co zrobić aby diaspora przedsiębiorców azjatyckich Polsce wykorzystała ofertę polskiego sektora TSL i częściej odprawiała się w polskich portach i na polskiej granicy zewnętrznej UE?

Organizatorami VIII edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020 byli:  Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Partnerem merytorycznym Forum była Izba Przemysłowo - Handlowa Polska - Azja.

Patronat Honorowy nad VIII edycją Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020 objęli:  Minister Infrastruktury, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Marszałkowie Województw Pomorskiego i Zachodniopomorskiego, Prezydent Gdyni, Urząd Transportu Kolejowego i Urząd Komunikacji Elektrnicznej.