Siemens Mobility zautomatyzuje metro w regionie Jurong w Singapurze

Siemens Mobility zautomatyzuje metro w regionie Jurong w Singapurze

24 września 2020 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Firma Siemens Mobility podpisała umowę na 135 milionów euro na instalację automatycznego systemu sterowania pociągami metra wraz z systemem drzwi peronowych na linii regionu Jurong. Rozwiązania umożliwią w pełni automatyczną (GoA 4) obsługę pociągów metra. Projekt został zaprojektowany przez międzynarodowy zespół Siemens Mobility w Singapurze i Hiszpanii.

Panorama Singaporu Fot. Siemens Mobility

Nowopowstająca trasa w regionie Jurong będzie siódmą linią metra (MRT) w Singapurze o długości 24 km torów i 24 stacjach. Na stacjach zostaną zastosowane ścianki z drzwiami peronowymi o niepełnej wysokości. Powstanie trasy znacząco poprawi łączność zachodniej części Singapuru z pozostałymi regionami. Jej otwarcie jest podzielone na 3 etapy – ostatni z nich zostanie ukończony w 2028 r.

- Cieszymy się, że mamy okazję wykorzystać istniejące partnerstwo technologiczne z Singapurskim Urzędem ds. Transportu Lądowego i dostarczyć inteligentne rozwiązania w zakresie mobilności - powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility

W projekcie zostanie zastosowana technologia Trainguard Sirius, dostarczająca w czasie rzeczywistym dane o pozycji i prędkości pojazdów i pozwalająca operatorom systemu na bezpieczne zwiększenie liczby pojazdów na linii. Ponadto, technologia ta precyzyjnie lokalizuje każdy pociąg na torze i kontroluje prędkość, zwiększając bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewniając możliwość ciągłej aktualizacji stanu systemu, co skutkuje mniejszymi opóźnieniami i aktualnymi informacjami o podróży. System Trainguard jest obecnie wykorzystywany na linii śródmiejskiej w Singapurze, ale także w Turcji, Brazylii, Hiszpanii, Chinach i Wenezueli.

Nowy projekt automatyzacji linii metra to nie jedyna realizacja Siemens Mobility w Singapurze. Firma jest także odpowiedzialna za budowę centrum sygnalizacyjnego i testowego dla linii Downtown Line (DTL), elektryfikację dwóch innych odcinków metra, czy rozwój systemu autonomicznego ruchu drogowego wspólnie z partnerem CETRAN.