Thales dostarczy system CBTC na potrzeby metra w Vancouver

Thales dostarczy system CBTC na potrzeby metra w Vancouver

24 września 2020 | Źródło: Thales
PODZIEL SIĘ

Firma Thales została wybrana przez Broadway Subway Constructors General Partnership (BSCGP) na dostarczenie systemu sygnalizacyjnego do nowej linii metra Broadway Subway. Jest to przedłużenie obecnej Linii Millennium, która jest wyposażona w rozwiązanie Thales SelTrac™ CBTC.

Canada Line w Metro Vancouver Fot. en.wikipedia.org

Metro Broadway przedłuży linię Millennium Line o 5,7 km w kierunku zachodnim, od stacji VCC-Clark do nowej stacji przy Arbutus Street, gdzie znajdzie się w pełni zintegrowany węzeł przesiadkowy wraz z istniejącą linią Canada Line. Nowa linia będzie składać się z 700 metrowego odcinka na powierzchni ziemi i 5 km pod ziemią, z sześcioma stacjami.

Thales od 34 lat realizuje projekty w prowincji Kolumbia Brytyjska. Jako pierwsza firma wdrażała na linii SkyTrain Expo pierwszy na świecie bezzałogowy system CBTC,
a w ostatnich latach - sygnalizację nowej generacji na liniach Millennium (w tym rozszerzenie Evergreen) i Canada. Thales posiada w Burnaby w Kolumbii Brytyjskiej centrum kompetencji w zakresie sygnalizacji dla kolei miejskiej. Budowa nowej linii rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa do 2025 roku.

 

Thales (Euronext Paris: HO) jest globalnym liderem technologicznym kształtującym dzisiejszy świat. Grupa zapewnia innowacyjne rozwiązania i produkty klientom z branży lotniczej, kosmicznej, transportowej, cybernetycznej oraz zbrojeniowej. W 2019 roku, dzięki 83 tys. pracownikom zatrudnionych w 68 krajach, przychody Grupy wyniosły 19 miliardów euro  w 2019 roku. Thales inwestuje przede wszystkim w innowacje cyfrowe – łączność, Big Data, sztuczną inteligencję i cyberbezpieczeństwo, czy technologie, które wspierają firmy, organizacje i rządy w przełomowych dla ich działalności momentach.