ČD Cargo: Malatura "Skoncentrowany na przyszłości"

ČD Cargo: Malatura "Skoncentrowany na przyszłości"

14 października 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy / Railcolor
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj rano hale produkcyjne Zakładów Bombardiera w Kassel (Niemcy) opuścił i udał się na testy kolejny TRAXX MS3 przeznaczony dla ČD Cargo. Lokomotywa 388 010 ( takie oznacenie serii otrzymała w ČD Cargo ) będzie drugą ze specjalną malaturą we flocie czeskiego przewoźnika towarowego.

Fot. Railcolo / Christian Klotz

W odróżnieniu od poprzednich dwie ostatnie lokomotywy otrzymały specjalną malaturę wpisującą się  w projekty proekologiczne realizowane przez czeskiego przewoźnika. Ten projekt ma przesłanie do przekazania: napis na obu stronach pojazdu "Myslime na budoucnost" oznacza - "Skoncentrowany na przyszłości"  Przesłanie to wspiera bardzo ładna grafika wiejska, przedstawiająca kilka turbin wiatrowych - symbol zielonej energii.

Fot. Railcolor / Christian Klotz

ČD Cargo  jest pierwszym czeskim odbiorcą tej generacji pojazdów Bombardiera. Traxx MS3 jest najnowocześniejszą lokomotywą we flocie tego przewoźnika. Lokomotywy trafiają do Czech w ramach umowy ramowej podpisanej w sierpniu 2018 roku. Pierwsze zamówienie obejmowało 10 egzemplarzy, jednak umowa ramowa daje możliwość zakupu aż pięćdziesięciu Traxxów. Pierwszy egzemplarz dotarł pod koniec ubiegłego roku.

Lokomotywa TRAXX MS3 jest lokomotywą wielosystemową z funkcją Last Mile, która umożliwia jej eksploatowanie na niezelektryfikowanych odcinkach torów znajdujących się w portach lub terminalach towarowych. Została wyposażona także w najnowszą wersję europejskiego systemu sterowania.