Bilety kolejowe Leo Express dostępne w aplikacji SkyCash

Bilety kolejowe Leo Express dostępne w aplikacji SkyCash

19 października 2020 | Źródło: LEO Express
PODZIEL SIĘ

Bilety na przejazdy kolejowe Leo Express od dziś można kupić w SkyCash. Jest to już 11. przewoźnik kolejowy, ale pierwszy zagraniczny, którego oferta dostępna jest w aplikacji. Wśród udostępnionych tras znajdują się m.in. połączenia z Krakowa i Wrocławia do Pragi.

Fot. Leo Express

Bilety Leo Express w SkyCash można znaleźć i kupić wyszukując konkretne połączenie z poziomu funkcji „Zaplanuj podróż”, która znajduje się w dolnym pasku na ekranie głównym aplikacji lub klikając w kafel “Koleje”. Po wyszukaniu danej trasy, w szczegółach połączenia zostanie wyświetlona informacja, że jest ono realizowane przez Leo Express. Za bilet przewoźnika zapłacić można w szybki i bezpieczny sposób – korzystając z Portmonetki SkyCash, jak i dodanej w aplikacji ważnej karty płatniczej. Po zakupie, bilet widoczny będzie w zakładce “Moje bilety”.

Aplikację SkyCash pobrać można z zaufanych źródeł: Google Play, AppStore, AppGallery lub na stronie skycash.com. Rejestracja wymaga jedynie podania podstawowych danych użytkownika, takich jak numer telefonu czy adres e-mail. Po zainstalowaniu aplikacji na swoim telefonie należy zasilić Portmonetkę SkyCash lub dodać aktywną kartę płatniczą.

Trasy kolejowe Leo Express dostępne w SkyCash:

  • Praga – Kraków ↔ Kraków – Praga
  • Praga – Lichkov – Wrocław ↔ Wrocław – Lichkov – Praga
  • Praga – Przerów – Ostrawa – Koszyce ↔ Koszyce – Ostrawa – Przerów – Praga
  • Praga / Česká Třebová – Uście nad Orlicą – Letohrad – Mlýnický Dvůr / Hanušovice

Warto podkreślić, że kupując bilet Leo Express w SkyCash można skorzystać z ulg, które ustawowo przysługują pasażerom podróżującym kolejami na terenie Polski. Dodatkowo, do kupionego w aplikacji biletu kolejowego można dokupić bilet na przewóz wózka inwalidzkiego lub dziecięcego.

W pociągach Leo Express pasażerowie mogą skorzystać z szeregu udogodnień. Wśród nich są m.in.:

  • darmowe Wi-Fi i gniazdka elektryczne,
  • ciepłe i zimne przekąski,
  • mały stoliczek przy każdym miejscu siedzący,
  • filmy i gry planszowe.

Dokładne trasy i godziny odjazdów połączeń Leo Express znajdują się tutaj. Regulamin przewoźnika Leo Express znajduje się tutaj.

O SkyCash

SkyCash Poland S.A. działa na rynku od 2010 roku rozwijając swoje autorskie systemy płatności i usług mobilnych ułatwiających podróżowanie. Spółka posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej i jest nadzorowana przez KNF. SkyCash udostępnia największą liczbę usług mobilnych w Polsce i posiada ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników. SkyCash oferuje swoje usługi w ponad 150 miastach w Polsce, umożliwiając wygodne opłacanie parkowania w płatnych strefach parkowania w mieście oraz szybki i łatwy zakup biletów komunikacji miejskiej oraz sieci kolejowych połączeń podmiejskich.

O LeoExpress

Leo Express  to prywatna firma transportowa zajmująca się transportem kolejowym i autobusowym, która w 2012 roku rozpoczęła działalność na głównych trasach w Czechach. Od 2014 roku działa na Słowacji, a od 2018 roku także w Polsce. W 2017 roku Leo Express przejął niemiecką spółkę Locomore i wraz z FlixMobility wznowił działalność na trasie Berlin-Stuttgart, dzięki czemu jest drugim co do wielkości komercyjnym przewoźnikiem pasażerskim na niemieckim rynku kolejowym. Leo Express jest pierwszym czeskim przewoźnikiem, który obsługuje połączenia kolejowe poza Czechami i Słowacją. W lipcu 2018 roku rozpoczął działalność na linii kolejowej Praga-Kraków, stając się pierwszym prywatnym przewoźnikiem pasażerskim na polskim rynku kolejowym.