Wygodnie sprawdzisz, kiedy odjedzie kolejny pociąg warszawskiego metra.

Wygodnie sprawdzisz, kiedy odjedzie kolejny pociąg warszawskiego metra.

20 października 2020 | Źródło: Metro Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Na początku listopada pasażerowie metra, podróżujący na ursynowskim odcinku linii M1, zauważą zamontowane dodatkowe ekrany Systemu Informacji Pasażerskiej. Dzięki nim będą mogli przed wejściem na peron zobaczyć, o której odjedzie pociąg.

 

Fot. Metro Warszawskie

W ramach rozstrzygniętego w tym roku przetargu wykonawca ma za zadanie instalację 28 nowych monitorów, wyświetlających informacje o czasie przyjazdu najbliższych dwóch pociągów, komunikaty specjalne oraz o zmianie organizacji ruchu. Ekrany zostaną zainstalowane na halach odpraw, w okolicy bramek biletowych na siedmiu stacjach od Kabat do Wilanowskiej.

Odporne i trwałe
Nowe panele informacyjne, o przekątnej co najmniej 32 cali, będą: przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania, wandaloodporne.

Sprzęt będzie kompatybilny z obecnie działającym Systemem Informacji Pasażerskiej linii M1 i M2. Wykonawca - firma Rail-Mil Computers, ma czas do końca roku na zrealizowanie wszystkich prac. Aktualnie niemal gotowe jest już okablowanie na antresolach stacji i infrastruktura potrzebna do podłączenia systemu monitorów, zaś na listopad zaplanowano montaż ekranów. W grudniu wszystkie prace związane z montażem i uruchomieniem monitorów powinny być zakończone i pasażerowie podróżujący tym odcinkiem będą mogli wygodnie sprawdzić kiedy przyjedzie pociąg, zanim jeszcze wejdą na peron.