Warszawskie Metro: Powstaje peron stacji Kondratowicza

Warszawskie Metro: Powstaje peron stacji Kondratowicza

23 października 2020 | Źródło: Metro Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Prace przy budowie ostatniego odcinka linii M2 na wschodzie nie zwalniają ani na chwilę - już można zobaczyć część peronu na stacji Kondratowicza. Wykonawca właśnie wybetonował jedną z sekcji, przygotowana do zbrojenia jest już kolejna. Ale to nie jedyne widoczne postępy na budowie.

Peren stacji Kondratowicza Fot. Metro Warszawskie

Mimo, że tunele metra na odcinku pomiędzy stacjami Bródno i Trocka jeszcze nie są w pełni gotowe, tam gdzie tarcze TBM skończyły pracę wykonawca przygotowuje już infrastrukturę stacji. Najbardziej zaawansowana jest obecnie stacja Kondratowicza, gdzie na części nowego peronu można już stanąć. Kolejna sekcja peronu jest natomiast przygotowana do zbrojenia.

Budowa łącznika tunelowego. Fot. Metro Warszawskie

Przekuwanie tuneli

Ważne prace trwają też w wydrążonych już tunelach pomiędzy stacjami Kondratowicza i Bródno. Tu wykonawca rozpoczął budowę łącznika pomiędzy tunelami. Prace polegają na rozebraniu części tuneli i budowie połączenia między nimi. Intensywne prace trwają również przy uszczelnianiu pozostałych części tuneli.

Prace w tunelu. Fot. Metro Warszawskie

Podniesiona podłoga

W przyszłej części technicznej stacji widać też intensywne prace murarskie i tynkarskie. W pierwszej kolejności gotowe musi być pomieszczenie podstacji energetycznej, w którym ułożona jest już konstrukcja podniesionej podłogi technicznej.

Prace przy peronie na stacji Kondratowicza. Fot. Metro Warszawskie

Dla tych, którzy śledzą postępy na budowie obserwując ją zza ogrodzenia coraz bardziej widoczne są również prace przy budowie wyjść ze stacji. W zeszłym miesiącu pokazywaliśmy betonowe konstrukcje zadaszeń na stacji Bródno, teraz z powierzchni gruntu zaczynają wyłaniać się konstrukcje klatek schodowych i szybów windowych na stacji Kondratowicza. Na plac budowy zwożone są również pierwsze elementy przyszłych schodów ruchomych.