Wiodące na świecie targi technologii transportowej InnoTrans przesunięte na 2022 rok.

Wiodące na świecie targi technologii transportowej InnoTrans przesunięte na 2022 rok.

23 października 2020 | Źródło: Messe Berlin GmbH
PODZIEL SIĘ

W związku ze stale zmieniającą się sytuacją związaną z pandemią koronawirusa i wynikającym z niej brakiem pewności planowania, Targi InnoTrans zostają przełożone na 2022 r. Po konsultacjach z międzynarodowymi graczami rynkowymi i czołowymi stowarzyszeniami zdecydowała o tym Messe Berlin. Trzynasta edycja wiodących na świecie targów technologii transportowych odbędzie się w dniach 20-23 września 2022 r. w Berlinie.

Fot. Messe Berlin GmbH

„Decyzja o przełożeniu targów InnoTrans na 2022 r. była bardzo trudna” - powiedział dr Christian Göke, dyrektor generalny Messe Berlin. „Ostatecznie decydującymi czynnikami był brak pewności planowania i prognozy pandemii na najbliższe miesiące. W obecnej sytuacji nikt nie jest w stanie przewidzieć z wystarczającą pewnością, czy ogólne warunki pozwolą na przykład na korzystanie z naszej ekspozycji torów kolejowych w kwietniu 2021 r. i organizacji wiodących międzynarodowych targów, takich jak InnoTrans. ” Prezentacja nowych pociągów na około 3000 metrów torów kolejowych jest wyjątkowym atutem InnoTrans i znakiem rozpoznawczym jego jakości.

„Wspólnie z czołowymi graczami z branży zdecydowaliśmy, że InnoTrans może spełnić swoje oczekiwania jakościowe tylko przy udziale międzynarodowym i w swojej zwyczajowej formie. W porozumieniu ze wszystkimi interesariuszami zdecydowaliśmy się zatem ponownie przełożyć wydarzenie, aby zagwarantować wysoką jakość InnoTrans jako wiodącej w branży platformy marketingowej, zarówno teraz, jak i przede wszystkim w dłuższej perspektywie, oraz zapewnić pewność planowania dla wszystkich zaangażowaniych podmiotów ”, powiedział Matthias Steckmann, dyrektor Mobility & Services.

Targi InnoTrans odbędą się teraz w kolejnych regularnych terminach od 20 do 23 września 2022 r. Targi mobilności MES Expo odbędą się na terenach targowych w Berlinie już od 9 do 11 listopada 2021 r. Koncepcja targów obejmuje wszystkie formy transportu i jest skierowany do branży zaopatrzenia elektronicznego. Targi B2B oferują wystawcom i odwiedzającym z branży kolejowej, pojazdów użytkowych i motoryzacyjnym intermodalną platformę do globalnej, interdyscyplinarnej wymiany informacji. Program wspierający jest organizowany przez VDB, DVF, ZVEI i Deutsche Bahn.