Metalowy wielorybi ogon uratował skład rotterdamskiego metra przed zagładą.

Metalowy wielorybi ogon uratował skład rotterdamskiego metra przed zagładą.

02 listopada 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Do niecodziennego wypadku doszło dzisiaj w nocy o godzinie 00.30 w miejscowości Spijkennisse na stacji De Akkers - końcowej stacji linii C (czerwonej) i D (błękitnej) rotterdamskiego metra. 

Fot. Joey Bremer

Spijkenisse to miejscowość granicząca od wschodu z Roterdamem, w której końcową stację mają dwie C (wschód - zachód) i D (północ-południe) rotterdamskiego metra. Stacja De Akkers (sąsiadująca z nią dzielnica Spijkenisse) została otwarta 25 kwietnia 1985 roku.

 

Fot. Joey Bremer

2 listopada br. 30 minut po północy pociąg kończący bieg nie zatrzymał się na stacji, przebił się przez zderzaki (kozły oporowe) na końcu linii. Na szczęście metalowa rzeźba wielorybiego ogona zopobiegła całkowitemu zniszczeniu pociągu.

Lokalne agencje informacyjne podały, że maszynista był w stanie samodzielnie wyjść z pociągu, mimo to zapobiegawczo został odwieziony do szpitala. Policja poinformowała, że w pociągu nie było pasażerów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Czas na modernizację odcinka linii kolejowej nr 7 z Warszawy Wschodniej do stacji Warszawa Wawer. Czas na modernizację odcinka linii kolejowej nr 7 z Warszawy Wschodniej do stacji Warszawa Wawer.
Następny artykuł Koleje Dolnośląskie: Przetarg na wykonanie przeglądów P5 Kolzamów. Są dwie oferty Koleje Dolnośląskie: Przetarg na wykonanie przeglądów P5 Kolzamów. Są dwie oferty