PKP CARGO INTERNATIONAL zrealizowało pierwszy transport koksu do Włoch

PKP CARGO INTERNATIONAL zrealizowało pierwszy transport koksu do Włoch

12 listopada 2020 | Źródło: PKP CARGO International
PODZIEL SIĘ

Międzynarodowy przewoźnik kolejowy PKP CARGO INTERNATIONAL (dawniej AWT), należący do grupy PKP CARGO, czołowego operatora logistycznego w Europie, z sukcesem wykonał pierwszy transport koksu dla swojego wieloletniego dużego klienta, z Czech do Włoch, na własnej licencji i jedną lokomotywą wielosystemową Vectron przez sześć krajów. W ten sposób grupa nadal zwiększa portfel usług międzynarodowych i umacnia swoją pozycję na europejskim rynku kolejowym, zwłaszcza w korytarzu północ-południe.

Fot. Matej Zorko

W ubiegłym tygodniu PKP CARGO INTERNATIONAL przetransportowało pierwszy pociąg lokomotywą wielosystemową z ładunkiem 1220 ton koksu z Ostrawy na słoweńsko-włoską stację graniczną Villa Opicina. Był to pierwszy przejazd lokomotywy PKP CARGO INTERNATIONAL na terenie Włoch (na podstawie specjalnego zezwolenia) i jednocześnie pierwsza dostawa koksu do stałego klienta grupy, dla klienta włoskiego.

"Dzięki naszemu know-how pomogliśmy naszemu wieloletniemu klientowi z Ostrawy, który bardzo docenił bezproblemowy i terminowy transport, przyjazd pociągu zgodnie z terminem odbiorcy oraz ogólną szybkość i jakość naszych usług logistycznych. Pomimo pandemii COVID-19 po raz kolejny udowadniamy wszystkim, że jesteśmy stabilnym dostawcą usług transportowo-logistycznych w Europie, nawet w tym trudnym czasie - powiedział Maciej Walczyk, Prezes Zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL.

Fot. Matej Zorko

Przewóz ładunku z Czech do Włoch prowadził przez sześć krajów europejskich, który PKP CARGO INTERNATIONAL zrealizował na własnej licencji jedną (ze względu na utrudnienie terenu na terytorium Słowenii dwoma) z trzech nowych wielosystemowych lokomotyw  Vectron. Spółka nabyła w ubiegłym roku te lokomotywy głównie do długich przewozów międzynarodowych. Przewoźnik zrealizował przejazd pociągu  w tę iz powrotem w zaledwie dziesięć dni, w porównaniu z planowanymi 12 dniami.