CFL Cargo kupuje lokomotywy TRAXX MS firmy Bombardier Transportation

CFL Cargo kupuje lokomotywy TRAXX MS firmy Bombardier Transportation

18 listopada 2020 | Źródło: CFL Cargo / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

CFL Cargo z siedzibą w Luksemburgu ogłosiła zakup lokomotyw wielosystemowych Bombardier TRAXX MS3 do użytku w korytarzach paneuropejskich wschód-zachód. Zamówienie ogłoszone 18 listopada obejmuje łącznie 10 lokomotyw Traxx MS3, w tym pięć z silnikami ostatniej mili. Mają zostać dostarczone od 2021 roku i będą dopuszczone do eksploatacji w Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Austrii, Belgii i Francji.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

CFL Cargo złożyło pierwsze zamówienie na wielosystemowe lokomotywy elektryczne Bombardier Transportation Traxx MS3 wyposażone w silniki wysokoprężne do eksploatacji "ostatniej mili" w terminalach niezelektryfikowanych.Innowacyjne lokomotywy TRAXX umożliwiają transport CFL non-stop między Europą Środkową a Francją. Przełom dla europejskiego korytarza towarowego Wschód-Zachód, zezwolenie obejmuje również Belgię i Luksemburg.

„Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym operatorem kolejowym, który rozszerzył swoją ofertę biznesową o zoptymalizowane rozwiązanie w zakresie transportu kolejowego dla korytarza Europy Wschód-Zachód. Nowe lokomotywy wielosystemowe TRAXX umożliwią nam przekraczanie wielu granic tak łatwo jak ciężarówka, zapewniając w ten sposób naszym klientom konkurencyjne rozwiązanie transportowe, które przyczyni się do osiągnięcia celu Europejskiego Nowego Zielonego Ładu, jakim jest 30% transportu kolejowego do 2030 r. ”- powiedział Laurence Zenner, dyrektor generalny CFL cargo.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

„Razem z naszym pierwszym klientem CFL cargo, jesteśmy dumni mogąc zaoferować innowacyjne rozwiązanie, które otwiera nowe możliwości biznesowe dla klientów transportu kolejowego. Nasza lokomotywa TRAXX MS jest najnowocześniejszą lokomotywą w Europie i cieszymy się, że będziemy wspierać ekspansję transportu towarowego Wschód-Zachód w Europie ”- dodał Peter Ammann, szef Global Business Development Locomotives, Bombardier Transportation.

Bombardier oparł rozwój swojej lokomotywy TRAXX 3 nowej generacji na sprawdzonych rozwiązaniach poprzednich maszyn rodziny TRAXX. Do chwili obecnej ponad 2000 takich lokomotyw jeździ w 20 krajach, pokonując łącznie 300 milionów kilometrów rocznie.

CFL cargo działa już w 6 krajach Europy i specjalizuje się w transporcie międzynarodowym i transgranicznym ruch. Wraz ze swoją siostrzaną spółką CFL multimodal, operator kolejowy zajmuje się zarówno rynkiem konwencjonalnym, jak i intermodalnym i umożliwia płynne połączenie Luksemburga koleją z głównymi portami i ośrodkami gospodarczymi w Europie.