Spółka joint venture Bombardiera z kontraktem na budowę 112 nowych chińskich wagonów dużych prędkośc

Spółka joint venture Bombardiera z kontraktem na budowę 112 nowych chińskich wagonów dużych prędkośc

20 listopada 2020 | Źródło: Bombardier Transportation
PODZIEL SIĘ

Firma Bombardier Transportation, ogłosiła, że jej chińska spółka joint venture Bombardier Sifang (Qingdao) Transportation Ltd. (BST) otrzymała kontrakt od China State Railway Group Co., Ltd. (Koleje Chińskie) na dostawę 112 wagonów CR300AF. - nowego chińskiego standardowego wagonu dużych prędkości używanego w rozwijającej się chińskiej sieci kolei dużych prędkości. 112 wagonów zostanie skonfigurowanych w czternaście składów po 8 wagonów o prędkości operacyjnej 250 km / h. Wartość kontraktu wynosi około 1,6 miliarda CNY (248 milionów USD, 209 milionów euro). Bombardier Transportation posiada 50 procent udziałów w BST, która jest konsolidowana przez partnera Bombardier Transportation CRRC Sifang Rolling Stock Co., Ltd.

 

CR300AF hight-speed train Fot. Bombardier Transportation

Jianwei Zhang, prezes Bombardier Transportation China, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani do dostarczania nowej generacji pociągów szybkiej kolei CR300AF poprzez naszą spółkę joint venture BST. Serdecznie dziękujemy CHINA RAILWAY za zaufanie, a CRRC za wsparcie. Będziemy dostarczać najnowocześniejsze pociągi w wysokiej jakości, w ramach budżetu i na czas. ”

To ostatnie zamówienie jest pierwszym kontraktem BST na nową generację szybkich pociągów, CR300AF, który rozwija prędkość 250 km / h. Spośród 14 składów, 10 jest przeznaczonych dla Fujian Fuping Railway Co., Ltd., a pozostałe składy są przeznaczone dla Guangdong Meizhou-Shantou Passenger Dedicated Line Co., Ltd. Firma BST została po raz pierwszy wybrana jako dostawca wagonów nowego chińskiego standardowego pociągu dużych prędkości. w 2018 roku i od tego czasu dostarczyła kolejom chińskim łącznie 448 wagonów CR400AF i CR400AF-A  mogących rozwijać prędkość do 350 km/h. To nowe zamówienie odzwierciedla zaufanie i satysfakcję, jaką klient obdarzył BST. Wszystkie 112 wagonów zostanie dostarczonych do stycznia 2021 roku.

Bombardier Transportation w Chinach jest dostawcą kompleksowych rozwiązań w całym łańcuchu wartości. Od pojazdów i napędu po usługi i projektowanie, Bombardier Transportation w Chinach ma siedem spółek joint venture, sześć przedsiębiorstw w całości zagranicznych i ponad 8 000 pracowników. Wspólnie przedsięwzięcia dostarczyły 4600 wagonów pasażerskich, 580 lokomotyw elektrycznych i ponad 3000 wagonów metra, kolei jednoszynowej, APM i tramwajów na wzrastające rynki tranzytu kolejowego w Chinach. Jest głównym dostawcą sygnalizacji do chińskiej sieci dużych prędkości, a dzięki jej spółkom joint venture sprzęt napędowy i systemy sygnalizacyjne są wykorzystywane łącznie w 30 chińskich miastach.

 

O firmie Bombardier
Zatrudniając ponad 52 000 pracowników w dwóch segmentach biznesowych, Bombardier jest światowym liderem w branży transportowej, tworzącym innowacyjne i przełomowe samoloty i pociągi. Nasze produkty i usługi zapewniają światowej klasy doświadczenia transportowe, które wyznaczają nowe standardy w zakresie komfortu pasażerów, efektywności energetycznej, niezawodności i bezpieczeństwa.
Firma Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie posiada zakłady produkcyjne i inżynieryjne w ponad 25 krajach w sektorach lotnictwa i transportu. Akcje Bombardiera są notowane na giełdzie w Toronto (BBD). W roku finansowym zakończonym 31 grudnia 2019 r. Firma Bombardier odnotowała przychody w wysokości 15,8 mld USD.