Słowo Krajowego Duszpasterza Kolejarzy z okazji Święta Kolejarzy

Słowo Krajowego Duszpasterza Kolejarzy z okazji Święta Kolejarzy

24 listopada 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Moi Drodzy Kolejarze!

Tegoroczne Święto Patronalne obchodzimy w czasie narodowej kwarantanny, ograniczającej nasze radosne świętowanie. Z przesłaniem „Obronić wiarę narodu w ramionach Jasnogórskiej Pani” trwaliśmy w czasie tegorocznej pielgrzymki u stóp Matki Bożej w dziękczynieniu za nauczanie i świadectwo życia naszych wielkich przewodników na ścieżkach wiary - Świętego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

św. Katarzyna Aleksandryjska - Patronka Kolejarzy

Prosiliśmy, by przykład posługi mocarzy ducha, bezkompromisowo wskazujących znaczenie fundamentalnych wartości i świadczących o nich swym życiem sprawił, abyśmy jako wspólnota kolejarska dawali przykład naszej chrześcijańskiej tożsamości. Obecny, trudny dla wszystkich czas jest także dla Was kolejarzy czasem próby, ponieważ mimo lęku o zdrowie oraz życie własne i najbliższych z oddaniem służycie społeczeństwu. Mundur kolejarski jest znakiem solidnej służby, ciężkiej pracy i odpowiedzialności. Życzę, aby nadal takim pozostał, abyśmy pokonując nasze lęki i słabości z miłością służyli Bogu i ludziom. Niech zwycięska droga z Maryją Św. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie dla nas wzorem w życiu osobistym i narodowym.

Wszystkie nasze troski i radości zawierzajmy wstawiennictwu naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej, kobiety wielkiego męstwa i mądrości.

Naszą kapłańską modlitwą i pasterską posługą ogarniamy wszystkie pokolenia wielkiej rodziny kolejarskiej, prosząc o pokonanie epidemii, o siły dla pracujących, łaskę miłości i zgody w rodzinach, o zdrowie dla chorych i seniorów. Niech dobry Bóg błogosławi Wam wszystkim i Polskim Kolejom.

 

Z kapłańskim błogosławieństwem

Krajowy Duszpasterz Kolejarzy

Lublin, listopada 2020

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Jak dotąd w 2020r. przewozy kontenerów koleją między Chinami a Europą wzrosły prawie dwukrotnie Jak dotąd w 2020r. przewozy kontenerów koleją między Chinami a Europą wzrosły prawie dwukrotnie
Następny artykuł Solaris dostarcza elektryczne autobusy szkolne Solaris dostarcza elektryczne autobusy szkolne