Dachser rozwija sieć dystrybucji na rynku fińskim

Dachser rozwija sieć dystrybucji na rynku fińskim

24 listopada 2020 | Źródło: Dachser
PODZIEL SIĘ

DACHSER niedawno uruchomił nowy terminal logistyczny w Finlandii. Dzięki pierwszemu terminalowi przeładunkowemu w Kerava w rejonie Helsinek, dostawca usług logistycznych rozszerza swoje usługi na rynku fińskim.

Centrum logistyczne Dachser w Kerava. Fot. Dachser

Nowa filia transportu lądowego DACHSER w Finlandii rozpoczęła działalność we wrześniu. Obiekt dysponuje halą przeładunkową o powierzchni 4000 m kw. i około 600 m kw. powierzchni biurowej. DACHSER obsługuje wszystkie przesyłki importowe i eksportowe w nowym terminalu oraz samodzielnie obsługuje dystrybucję w całym rejonie Helsinek. W tym obszarze metropolitalnym zlokalizowanych jest wiele fińskich firm. Bliskość odgałęzienia do autostrady E75, portu Vuosaari i lotniska zapewnia dobre połączenia komunikacyjne.

„Dzięki naszym nowym, przestronnym obiektom i własnej lokalnej organizacji transportowej możemy zaoferować naszym klientom w Finlandii wysokie standardy jakości DACHSER. Jednocześnie optymalnie łączymy kraj z naszą potężną europejską siecią transportu lądowego ” - mówi Tuomas Leimio, dyrektor zarządzający, European Logistics, DACHSER Finland Oy.

Niezawodne dostawy

W wyniku kryzysu związanego z pandemią sektor logistyki stał się bardziej widoczny dla opinii publicznej w Finlandii. „W czasie kryzysu w imponujący sposób wykazaliśmy się naszą niezawodnością i pokazaliśmy, że możemy wspierać bezpieczeństwo dostaw  w Finlandii” - kontynuuje Leimio. „Dzięki bliskim kontaktom z naszymi kolegami na całym świecie od samego początku wiedzieliśmy, jakie skutki kryzys może mieć dla łańcuchów dostaw. Było to bardzo korzystne dla nas i dla naszych klientów w Finlandii, ponieważ byliśmy w stanie szybko dostosować się do nowych wyzwań i przez cały czas utrzymywać stabilną działalność ”.

DACHSER Finland Oy została założona w 2014 roku jako spółka joint venture DACHSER i ACE Logistics Group. Grupa ACE Logistics z siedzibą w Tallinie (Estonia) posiada 50 procent udziałów w spółce joint venture i jest wieloletnim partnerem sieciowym DACHSER w transporcie lądowym w krajach bałtyckich.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym.
Następny artykuł Jak dotąd w 2020r. przewozy kontenerów koleją między Chinami a Europą wzrosły prawie dwukrotnie Jak dotąd w 2020r. przewozy kontenerów koleją między Chinami a Europą wzrosły prawie dwukrotnie