Samochód zderzył się z pociągiem. Matka z dwójką dzieci trafiła do szpitala

Samochód zderzył się z pociągiem. Matka z dwójką dzieci trafiła do szpitala

26 listopada 2020 | Źródło: gorlice.naszemiasto.pl
PODZIEL SIĘ

Na przejeździe kolejowym w Bieczu, na drodze w stronę Grudnej Kępskiej, doszło do bardzo groźnego wypadku. Pociąg uderzył w samochód osobowy. Poszkodowane zostały trzy osoby w tym dwoje dzieci w wieku 1 i 7 lat..

Fot. gorlice.naszemiasto.pl

Do wypadku z udziałem pociągu i samochodu osobowego doszło wczoraj (25.11.2020r) około godziny 20.20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Biecz (województwo małopolskie). Autem kierowała kobieta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód po zderzeniu z lokomotywą był wleczony po torach około 80 metrów.

Z relacji strażaków wynika, że niewielkim składem - lokomotywa i dwa wagony - podróżowało siedem osób. Jak doszło do tego, że samochód wjechał na tory, nie wiadomo. Na pewno kobieta, która prowadziła auto i jej dwoje małych dzieci mieli ogromne szczęście, bo przed przejazdem pociąg zwalnia w tym miejscu z 80 do 50 km na godzinę.  Gdy strażacy przekazywali poszkodowanych służbom medycznym, zarówno kobieta jak i jej dzieci byli przytomni. Zostali opatrzeni i odwiezieni do pobliskiego szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Fot. Biecz 998